MycoMedica Reishi 90 tablet

690.00 
MycoMedica Reishi 90 tablet (Lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum) patří mezi chorošovité dřevokazné houby. Najdeme ji na kmenech většinou již odumřelých stromů nebo pařezech. Její plodnice jsou polokruhovité a mívají průměr 6−12 cm a jsou specifické svou lesklou lakovou vrstvou, od té je odvozen český název. Reishi/Ganoderma má domovinu v Asii, kde je nazývána též "božská houba nesmrtelnosti". Je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá více než 4000 let. Reishi/Ganoderma je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Byla tehdy natolik vzácná, že byla určena jen pro císaře a jeho rodinu. A nebyla využívána jen v čínské medicíně, ale také jako mocný talisman pro štěstí a ochranu před vším zlým. Mniši v taoistických klášterech užívali Reishi/Ganoderma před meditací, pro její schopnost uklidňovat duši Shen. Pro její schopnost regenerovat funkce organsimu a aktivizovat ho ji užívají ruští kosmonauti či šerpové ve vysokých nadmořských výškách Himalájí. Reishi obsahuje mnoho bioaktivních látek, které ji dělají naprosto jedinečnou. V Reishi můžeme najít krom vitamínů, minerálů i velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, ale také steroidů, cyklických esterů laktonů, triterpenů, kam patří i kyselina ganoderická či lanostany aj. Pro naši produktci používáme plodnice ve stáří 6-9 měsíců. V tomto stáří je koncentrace účinných látek nejvyšší. U starších hub se koncentrace postupně snižuje a účinek není tak efektivní. TCM charakteristika teplota - neutrální chuť - sladká a lehce hořká tropismus - Xin (srdce), Gan (játra), Fei (plíce), podle některých pramenů má tropismus i k Shen (ledvinám) či Pi (slezině) Účinky podle tradiční čínské medicíny: doplňuje Qi a vyživuje Xue (krev) uklidňuje ducha Shen transformuje Tan (hlen) posiluje Shen Jing (esenci ledvin) Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU Reishi - Ganoderma lucidum přirozená obranyschopnost - imunitní systém normální funkce oběhové soustavy normální hladina cholesterolu v krvi Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete. Reishi/Ganoderma je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře.

KÄÄPÄ Health Reishi Mushroom Tincture 30 ml

638.00 
KÄÄPÄ Health Reishi Mushroom Tincture 30 ml Potřebujete zklidnit pocuchané nervy nebo procházíte náročným obdobím plným stresu? Zkuste to s Reishi – „božskou houbou nesmrtelnosti“, která podporovala psychickou pohodu, a vůbec celkové zdraví lidí již ve starověké Číně. Jedna z nejpopulárnějších funkčních hub planety se užívá pro svou výtečnou schopnost harmonizovat nervovou soustavu i jako prostředek svědčící dobré imunitě. Reishi neboli lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum) patří mezi nejoblíbenější funkční houby. Je známá v západní i tradiční čínské medicíně, která ji s úspěchem využívá již více než 4000 let. Tato dřevokazná chorošovitá houba z Asie roste na poškozených – živých i odumřelých listnatých stromech, nebo svým lesklým vějířovitým kloboukem zdobí pařezy. Pro velkou řadu blahodárných účinků bývá přezdívána „božská houba nesmrtelnosti“. Jaké jsou nejdůležitější přínosy Reishi? Pomáhá ke zmírnění stresu a stabilizaci emocí Podporuje kvalitu spánku Napomáhá imunitnímu systému k normální a harmonické funkci V čem jsou tinktury z funkčních hub skvělé? Jsou všestrannými pomocníky během procesu regenerace Jsou prospěšné, když je třeba zvýšit energii a vitalitu Pomáhají v náročném období Celkově posilují organismus Reishi byla jedním ze základních léčebných prostředků staré Číny, zmínky o ní se objevovaly ve starých lékařských spisech již před několika tisíciletími. 

PhytoChi PhytoChík (energie z bylin) 480ml

540.00 
PhytoChík (energie z bylin) Při výběru vitamínů a minerálů se vycházelo z vědeckých poznatků a doporučení na základě klinických studií probíhajících na území České republiky od roku 2007 do roku 2011 u více než 4.350 účastníků nižšího věku. Vybrané minerály a vitamíny přispívají významným způsobem svojí denní dávkou k normálnímu fungování celé řady částí lidského těla (zuby, kosti, svaly, nervová soustava, štítná žláza, vlasy, nehty, pokožka, zrak). Obecně tyto minerály a vitamíny přispívají k normálnímu růstu a vývinu organismu, optimálnímu fungování lidského metabolismu a normální funkci imunitního systému. PhytoChík (energie z bylin) 480ml  je harmonizační bylinný nápoj vyrobený dle principů tradiční čínské medicíny s obsahem vitamínů a minerálů. Jedná se o komplexní doplněk stravy obsahující vápník a jód, které jsou potřebné pro normální růst a vývin kostí. PhytoChík je unikátní směs rostlinných látek, vitamínů a minerálů. Jeho složení není náhodné, snoubí v sobě poznatky tradiční čínské medicíny a moderní vědy s požadavky a potřebami člověka dnešní uspěchané doby.  PhytoChík  je vhodný pro uživatele od tří let.

Nutrisslim Reishi Mushroom BIO 125 g

324.00 
Nutrisslim Reishi Mushroom BIO 125 g Reishi se přezdívá houba nesmrtelnosti. Obsahuje kolem 200 minerálů a vitamínů, v tradiční čínské medicíně se používá již více než 2000 let. lze ji doporučit všem orientovaným na obohacení stravy a silný antioxidant. Prášek z Reishi je v certifikované organické kvalitě, je vhodný pro vegany a odpovídá standardům RAW.  Produkt je vhodný pro všechny jedince zaměřené na: posílení imunitního a kardiovaskulárního systému snížení hladiny cholesterolu prevenci onemocnění Složení: prášek z houby Reishi (Ganoderma lucidum - Lesklokorka lesklá) v bio kvalitě. Upozornění: Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte na chladném a suchém místě. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nenahrazuje pestrou stravu a zdravý životní styl. Země původu: Čína. Doplněk stravy v bio kvalitě. ORGANIC & RAW & VEGAN & GLUTEN FREE. Reishi se přezdívá houba nesmrtelnosti. Obsahuje kolem 200 minerálů a vitamínů, v tradiční čínské medicíně se používá již více než 2000 let. lze ji doporučit všem orientovaným na obohacení stravy a velice silný antioxidant. Prášek z Reishi je v certifikované organické kvalitě, je vhodný pro vegany a odpovídá standardům RAW.

Naturalis Reishi 100 g

482.00 
Naturalis Reishi 100 g Vlastnosti a výhody: Reishi se v tradiční japonské a čínské medicíně používá k prevenci a podpůrné léčbě srdce a ostatních kardiovaskulárních onemocnění. Současně snižuje hladinu cholesterolu v krvi či významně posiluje imunitu. Pro antikoagulační vlastnosti reishi nedoporučujeme k užívání těm, kdo trpí zhoršenou srážlivostí krve. Dávkování: Prášek z reishi lze přidat do polévek, omáček, cereálií, kaší a smoothies. Užívejte 1 čajovou lžičku (cca 1 g) 1–2 x denně. Upozornění: Není náhradou pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Produkt není určen dětem, těhotným a kojícím ženám. Uchovejte mimo dosah dětí. Složení: Reishi  100 %. Skladování: Skladujte v suchém, temném a chladném místě. Reishi Naturalis je extrakt vzácné houby s velmi příznivým účinkem na lidské zdraví. Narovnává hladinu cholesterolu či přispívá k léčbě oběhové soustavy.

PhytoChi (energie z bylin) 480 ml

870.00 
PhytoChi energie z bylin 480 ml - nejúčinnější přípravek na podporu imunity PhytoChi vychází z principů tradiční čínské medicíny (vyrovnává JIN a JANG). Dle našich dostupných informací je to první bylinná směs na světě, která má v každé láhvi opakovatelné složení. A to díky využití naší technologie Phyto-True™. Výroba PhytoChi v sobě snoubí tradiční čínskou moudrost s moderní vědou. Volba jednotlivých bylin není náhodná, ale vychází z mnohaletého výzkumu a bohatých tradičních znalostí a zkušeností, které autor Dr. Leung získal během svého života. Každá bylina v tomto přípravku má svoje nezaměnitelné místo a funkci. Autor dokázal zvýraznit blahodárné účinky bylin na náš organismus a na druhé straně zcela odstranil vedlejší a nežádoucí účinky, které má téměř každá bylina užívaná samostatně. Výsledek je lepší než pouhý součet účinků jednotlivých bylin. Konečné účinky na zdraví se tím násobí. PhytoChi je vysoce kvalitní doplněk stravy mající blahodárný vliv na posílení imunity, vyrovnává JIN a JANG (přináší fyziologickou rovnováhu = udržuje homeostázu) a dodává tělu potřebné látky mající vliv právě na posílení imunity. Není to lék na konkrétní nemoc, přestože mnoha lidem na celém světě pomohlo odstranit celou řadu jejich zdravotních problémů včetně celkového posílení imunity. Kromě průběžného posílení imunity dochází ke zmírnění jejich zdravotních problémů, či k úplnému vymizení, což je u mnoha lidí vysvětleno právě jeho detoxikačními, vyživujícími a tonickými vlastnostmi. Tyto vlastnosti mají pozitivní vliv na již zmíněné posílení imunity. PhytoChi je dále zdroj velmi cenných, a pro náš organismus nezbytných látek, které nejsme schopni z běžné stravy našemu organismu dodávat (minerály, vitamíny, enzymy, stopové prvky). Pokud chcete být neustále zdraví a je pro vás důležité posílení imunity, musíte přípravky na principu JIN JANG užívat trvale a pravidelně každý den, nejlépe po celý život. Udržování homeostáze (udržování fyziologické rovnováhy) je nekončící proces a probíhá až do konce života. Stejně tak posílení imunity je nekončící souběh činností, které musíme opakovat. Pokud přísun pro tělo vyživujících látek přerušíte, je otázkou času, kdy se Váš zdravotní stav vlivem nezdravého životního stylu, nezdravého stravování, nedostatku pohybu i nezdravého ovzduší začne opět zhoršovat. Zde nastupuje potřeba posílení imunity.  Bylinné složení v denní dávce: 24,92 mg Rdesno mnohokvěté (Polygonum multiflorum) upravený kořen 24,92 mg Kustovnice (Lycium barbarum) zralý plod 24,92 mg Kozinec blanitý (Astragalus membranaceus) kořen 24,92 mg Růže hladká (Rosa laevigata), zralý plod 18,69 mg Aloe pravé (Alove vera), vysušená šťáva - gel z listů 12,46 mg Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra), LiFE flavonoidový extrakt z kořene 12,46 mg Schizandra čínská (Schisandra chinensis), sušený a zralý plod 6,23 mg Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum), reishi, plodnice houby 6,23 mg Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus), oddenek s kořeny 6,23 mg Slzovka obecná (Coix lacryma-job), semeno 1,56 mg Ženšen pětilistý (Panax quinquefolius, american), kořen 0,17 mg Ženšen nepravý (Panax notoginseng), kořen 0,17 mg Kurkuma dlouhá (Curcuma longa), oddenek 0,17 mg Mučenka pletní (Passiflora incarnata), nať 0,17 mg Skořicovník čínský (Cinnamonum aromaticum), kůra 0,17 mg Mandarinka (Citrus reticulata), kůra Dávkování: Užívejte 15 - 30 ml denně, děti od 6 let 15 ml denně. Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu min. 3 měsíců. Balení: 480 ml - až 32 denních dávek Upozornění: PhytoChi je doplněk stravy. Nevhodné pro děti do 6 let. Vhodné i pro registrované sportovce - schváleno antidopingovým výborem ČR. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte při teplotě 5-25 °C. PhytoChi je vyvážená, čistě přírodní směs 16 -ti pravých, převážně čínských bylin. Čínské byliny již po tisíciletí mají blahodárné účinky na náš organismus především v tom, že posilují imunitu, čistí (detoxikují) organismus, udržují zdraví a vitalitu. PhytoChi je určeno všem věkovým kategoriím. Byliny působí zcela odlišně než chemické léky. Proto lékaři i výrobce doporučují užívat PhytoChi po dobu minimálně 3 měsíců.

MycoMedica MycoSleep 90 g

590.00 
MycoMedica MycoSleep 90 g Kombinace medicinální houby Reishi a čínské léčivky jujuby podporuje spánek a harmonizuje psychiku. Reishi má v tradiční čínské medicíně funkci An shen, což překládáme jako „uklidňovat ducha“. Reishi jsme použili ve formě jemně mletého prášku, což je pro tuto funkci zásadní. Druhou součástí směsi je Suan Zao Ren, česky jujuba, bylinka, kterou čínští lékaři po tisíciletí používají v receptech na harmonický spánek. Gan Cao neboli lékořice harmonizuje celou směs a podporuje její vstřebatelnost. Rozdíl mezi směsí MycoSleep a MycoStress je ten, že MycoSleep působí podle tradiční čínské medicíny na XIN (prvek ohně - srdce, sídlo duše Shen) a MycoStress na GAN (prvek dřevo - játra, sídlo duše Hun). Člověk mající problém se XIN je dle čínské medicíny neukotvený, psychicky nevyrovnaný, zapomíná, vnímá bušení srdce, neklidně spí, zapomíná, snadno se leká, je spíše bledý. Člověk mající problémy s GAN se nedokáže uvolnit, má pocit pnutí či stažení se, střídání nálad, hodně věcí se mu zhoršuje působením stresu či emocí, u žen bývají příznaky zesílené před menstruací.   Účinná kombinace reishi a jujuby má podle tradiční medicíny An Shen účinek (uklidňuje ducha). Harmonický účinek směsi podporuje malá dávka lékořice.