Zobrazuji všechny 3 výsledky

GRIZLY Sterilizovaná mouka z tygřích ořechů 500 g

189.00 
GRIZLY Sterilizovaná mouka z tygřích ořechů 500 g Administrativní zařazení: Mlýnské obilné výrobky - mouka. Složení: Tygří ořechy 100 %. Země původu: Niger. Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu). Vlastnosti a výhody: Skvělá mouka z tygřích ořechů je vhodná i pro ty, kteří mají alergii na skořápkové plody. Tygří ořechy (též zemní mandle, chufa) jsou podzemní hlízky šáchoru jedlého. Jde o jednoletou rostlinu trávovitého vzrůstu, dorůstající do výšky půl metru, která pod zemí tvoří drobné jedlé hlízky. A právě z nich se získávají tygří ořechy, nejde tedy o plody. Šáchor je prastarou kulturní plodinou, využívanou již v období starověkého Egypta. Její hlízy jsou totiž bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny a minerálů, jako jsou vápník, hořčík, železo, měď, zinek, mangan a fosfor. Chuť této mouky je jemně nasládlá.  Použití: Tygří mouku můžete klidně použít na pečení, či zahuštění pokrmů. Díky svým bohatým vitamínovým zdrojům jsou skvělým prvkem do jídelníčku veganů. Tato speciální mouka z tygřích ořechů je vyrobena procesem sterilizace, takže má tu nejlepší mikrobiologii. Mouka pro skutečné gurmány.

GRIZLY Tygří ořechy prémiové 500 g

89.00 
GRIZLY Tygří ořechy prémiové 500 g Administrativní zařazení: Hlízy šáchoru jedlého. Složení: Tygří ořechy 100 %. Země původu: Niger. Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu). Vlastnosti a výhody: Tygří ořechy (též zemní mandle, chufa) jsou podzemní hlízky šáchoru jedlého. Jde o jednoletou rostlinu trávovitého vzrůstu, dorůstající do výšky půl metru, která pod zemí tvoří drobné jedlé hlízky. A právě z nich se získávají tygří ořechy, nejde tedy o plody. Šáchor je prastarou kulturní plodinou, využívanou již v období starověkého Egypta. Její hlízy jsou totiž bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny a minerálů, jako jsou vápník, hořčík, železo, měď, zinek, mangan a fosfor. Z hlízek se lisuje olej, jenž je často přirovnáván k tomu olivovému. V asijské medicíně se pak hlízy hojně využívají pro své léčebné účinky. Tygří ořechy chutnají trochu jako kokos a mandle, jsou ale mnohem sladší, hodí se tedy i pro pečení. Použití: Tygří ořechy můžete přidat do kaše, jogurtu, použít při pečení nebo všude tam, kde byste použili klasické ořechy. Dopřát si je můžete i jen tak samotné. Nebo si připravte domácí mléko z tygřích ořechů. Tip: Vyzkoušejte také mouku z tygřích ořechů. Tygří ořechy, ve skutečnosti podzemní hlízky šáchoru jedlého, jsou chutnou alternativou klasických oříšků, vhodnou i pro alergiky.

GRIZLY Tygří ořechy BIO 500 g

119.00 
GRIZLY Tygří ořechy BIO 500 g Administrativní zařazení: Hlízy šáchoru jedlého. Složení: Tygří ořechy* 100 %. *CZ-BIO-002 produkt ekologického zemědělství. Země původu: Niger. Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu). Vlastnosti a výhody: Tygří ořechy (též zemní mandle, chufa) jsou podzemní hlízky šáchoru jedlého. Jde o jednoletou rostlinu trávovitého vzrůstu, dorůstající do výšky půl metru, která pod zemí tvoří drobné jedlé hlízky. A právě z nich se získávají tygří ořechy, nejde tedy o plody. Šáchor je prastarou kulturní plodinou, využívanou již v období starověkého Egypta. Její hlízy jsou totiž bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny a minerálů, jako jsou vápník, hořčík, železo, měď, zinek, mangan a fosfor. Z hlízek se lisuje olej, jenž je často přirovnáván k tomu olivovému. V asijské medicíně se pak hlízy hojně využívají pro své léčebné účinky. Tygří ořechy chutnají trochu jako kokos a mandle, jsou ale mnohem sladší, hodí se tedy i pro pečení. Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Použití: Tygří ořechy můžete přidat do kaše, jogurtu, použít při pečení nebo všude tam, kde byste použili klasické ořechy. Dopřát si je můžete i jen tak samotné. A vyzkoušejte i domácí mléko z tygřích ořechů. Tygří ořechy, ve skutečnosti podzemní hlízky šáchoru jedlého, jsou chutnou alternativou klasických oříšků, vhodnou i pro alergiky. Oceníte je jen tak samotné, ale i v kaši, jogurtu, nebo třeba na zmrzlině.