Tierra Verde WC čistič rozmarýn a citron 750 ml

121.00 
Tierra Verde WC čistič rozmarýn a citron (láhev) 750 ml Gelový čisticí prostředek na WC dezinfikuje, rozpouští usazeniny a účinně působí i na nepřístupných místech. Díky šetrnému složení je vhodný také pro domácnosti napojené na biologické a kořenové čističky odpadních vod a septiky. Navíc nádherně svěže voní po éterických olejích - rozmarýnu a citronu. Použití při pravidelné údržbě WC: Naneste čistič na stěny toalety a nechte působit cca 15 minut. Poté odstraňte zbytky usazenin WC štětkou (doporučujeme dřevěnou). Použití při odstranění usazenin po delší úklidové pauze: Do mísy nalejte konvici horké vody a vsypte 1-2 lžíce prášku PUER. Počkejte minimálně 10 minut (ideálně nechte působit přes noc), poté mísu omyjte WC štětkou. Pokud se ve vaší toaletě zabydlel vodní kámen, nechte prášek působit přes noc a pro zvýšení čisticího účinku přidejte lžíci Odstraňovače vodního kamene nebo půl hrnku teplého octa. Pokud se nepodaří odstranit déle střádané usazeniny, opakujte postup znovu, případně nasaďte mechanickou energii - gumovou rukavici a plastovou drátěnku :-) Tip na úklid WC s využitím roztoku po čištění varné konvice: Záchodovou mísu posypte jedlou sodou BIKA a zalijte horkým roztokem vody s Odstraňovačem vodního kamene, který vám zbyde po čištění rychlovarné konvice. Nechte cca 20 minut působit a poté mísu dočistěte WC štětkou. Suroviny pro naši drogerii volíme tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Při výrobě produktů používáme revitalizovanou vodu. Netestujeme na zvířatech. Tento výrobek neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickou parfemaci ani barviva. Varování: Způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Po manipulaci důkladně omyjte ruce a zasažené části těla. Používejte ochranné brýle. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Obsahuje: limonen (může vyvolat alergickou reakci), citral a linalool. LIKVIDACE: Nespotřebovaný výrobek odevzdejte ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Použitý obal po důkladném vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu. Složení: < 6 % kyselina citronová, < 5 % neionický tenzid rostlinného původu, denaturovaný líh, xanthanová guma, přírodní rozmarýnová silice (Rosmarinus officinalis) a přírodní citronová silice v bio kvalitě (Citrus limon), limonene, citral, linalool. Ekologický gel pro údržbu záchodové mísy na bázi kyseliny citronové a lihu. Neobsahuje chlor. S příjemnou vůní bio rozmarýnové a citronové silice.

Tierra Verde Univerzální čistič 1000 ml

151.00 
Tierra Verde Univerzální čistič 1000 ml Ekologický čistič vhodný k čištění všech omyvatelných hladkých ploch v domácnosti, jako jsou dlaždice, kamenné a dřevěné podlahy, korek, PVC, linoleum, dále také skla, keramiky, obkladaček, dřezů a umyvadel, kuchyňských linek, aut atd. Dávkování: Při běžném zašpinění cca 3 polévkové lžíce (cca 50 ml) na 10 L vody. Při silném znečistění naneste na hadřík nebo houbičku a aplikujte neředěné. Upozornění: Obsahuje parfém d-limonene - může vyvolat alergickou reakci. Uchovávejte mimo dosah dětí. Složení: < 5 % neionický tenzid rostlinného původu, extrakt z mýdlových ořechů, denaturovaný líh, d-limonene, chelatační činidlo (EDDS), xanthanová guma, benzoan sodný. K čištění veškerých omyvatelných ploch včetně dřevěných podlah a nábytku. Obsahuje přírodní saponát, tzv. saponin z mýdlových ořechů v biokvalitě.

Tierra Verde Pomerančový univerzální odmašťovač (rozprašovač) 750 ml

119.00 
Tierra Verde Pomerančový univerzální odmašťovač (rozprašovač) 750 ml Ekologický pomerančový čistič na mastnotu (usazeniny ve dřezu, otisky prstů) a anorganické skvrny (inkoust, dehet, šmír, žvýkačka). Neutrální pH odmašťovače je vhodné i pro mramorové povrchy. Pomerančový čistič nastříkejte na ošetřovaný povrch a setřete. Při velkém znečištění nechte působit několik minut. Odmašťovač můžete použít i na skvrny na prádle, předem ale otestujte stálobarevnost textilu. Upozornění: Obsahuje: méně než 5 % pomerančové terpeny, anionické a neionické tenzidy. Varování: Způsobuje vážné podráždění očí. Uchovávejte mimo dosah dětí. Používejte ochranné rukavice. PŘI POŽITÍ: Necítíte-li se dobře, volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO (224 919 293; 224 915 402) nebo lékaře. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Uchovávejte obal těsně uzavřený. Skladujte při teplotě 5 – 30 °C. Likvidace: Nepoužitý výrobek odevzdat ve sběrně nebezpečného odpadu. Znečištěný obal po důkladném vyprázdnění vyčistit několikrát výplachem vody a poté je možné jej odložit do nádob pro sběr komunálního odpadu.  Složení: < 5 % pomerančové terpeny, neionické tenzidy, anionické tenzidy, d-limonene. Pomerančový čistič ve spreji velmi účinně odstraňuje povrchové nečistoty a mastnoty, inkoust i všudypřítomné otisky prstů. Zbaví vás také skvrn na kobercích a podlahách. Vyrábíme ho z terpenů z pomerančových slupek, které mu dodávají krásnou citrusovou vůni. 

Tierra Verde Pomerančový odmašťovač koncentrát 750 ml

169.00 
Tierra Verde Pomerančový odmašťovač koncentrát 750 ml Univerzální čisticí prostředek využijete při každodenním úklidu a k odstranění usazených mastnot, žvýkaček, dehtových a inkoustových skvrn, vosků, lepidel či graffiti. Lze jej použít i pro ruční nebo strojové čistění koberců. Potěší vás příjemnou pomerančovou vůní. Použití: Přípravek naneste na znečištěné místo, nechte chvíi působit a poté setřete nebo vyperte. K odstranění odolných nečistot použijte kartáč. V případě potřeby aplikaci opakujte. Pokud ošetřujete textil, předem ověřte stálobarevnost materiálu. běžný denní úklid: 10 ml na 1 l studené či teplé vody generální úklid: 25 ml na 1 l vody (dle intenzity znečištění) skvrny od inkoustu, mastnoty, oleje : 50 ml na 1 l vody podlahová leštidla, lepidla: 50 ml na 1 l vody ruční čištění koberců: 100 až 200 ml na 1 l vody strojové čištění koberců: 20 až 50 ml na 1 l vody odstranění dehtu, žvýkaček: 200 ml na 1 l vody odstranění graffiti z neporézních povrchů: 200 ml na 1 l vody Upozornění: VAROVÁNÍ. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Způsobuje vážné podráždění očí. Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Používejte ochranné rukavice. PŘI POŽITÍ: Necítíte-li se dobře, volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO (224 919 293, 224 915 402) nebo lékaře. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte obal těsně uzavřený. Skladujte při teplotě 5-30 °C. Obsahuje: D-limonen, Alkylpolyglycosid C10-16. Složení: 5-15 % neionický tenzid rostlinného původu, d-limonene, benzoan sodný.   Koncentrovaný odstraňovač mastnoty z pomerančových terpenů s příjemnou vůní. Skvělý pro každodenní běžný úklid i výjimečné situace - odstraní šmír a motorový olej z montérek, odmastí digestoř a zbaví váš koberec skvrn, včetně těch od žvýkačky.

Tierra Verde Odstraňovač vodního kamene – kyselina citronová (papírový sáček) 250 g

79.00 
Tierra Verde Odstraňovač vodního kamene - kyselina citronová (papírový sáček) 250 g K čistění a úspornějšímu provozu myček na nádobí, praček, varných konvic, kávovarů. Skvěle vyčistí usazený vodní kámen z WC, roztok doporučujeme na čistění koupelnových a kuchyňských povrchů. Úsporný oproti tekutým přípravkům – kupujete jen prášek, není nutné balit vodu. Návod: Pračky a myčky: Nasypeme 1 hrnek (cca 200 g) prášku do bubnu prázdné pračky nebo na dno prázdné myčky a spotřebič zapneme na prací/mycí cyklus při teplotě 50-60 °C. Po zahřátí vody spotřebič vypneme a 30 minut necháme působit. Poté program dokončíme včetně proplachu vodou. Kávovary: 1 lžíci (cca 15 g) rozpustíme v teplé vodě, vlijeme do kávovaru a necháme projít varným cyklem. Poté propláchneme čistou vodou. Varné konvice: Konvici naplníme vodou, přidáme 1 lžíci (cca 15 g) a přivedeme k varu. Konvici vypneme a necháme cca 30 minut působit. Poté vylejeme a důkladně vypláchneme vodou. Tip: Horký roztok zbylý po čištění spotřebičů můžeme využít na čistění WC i koupelnových a kuchyňských povrchů. Přípravek nepoužívejte na hliníkové nádoby. Návod na domácí výrobu máchadla: Smícháme 1 l vlažné vody a 150 g kyseliny citronové. Můžeme navonět oblíbenou přírodní silicí. Dávkujeme 30-45 ml dle tvrdosti vody do zásobníku na aviváž. Upozornění: Přípravek nepoužívejte k čistění hliníkových nádob.  VAROVÁNÍ: Způsobuje vážné podráždění očí. Po manipulaci důkladně omyjte ruce. Používejte ochranné rukavice/ ochranný oděv/ ochranné brýle. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Uchovávejte mimo dosah dětí. Likvidace: nepoužitý výrobek nebo prázdný obal odložit do nádob pro sběr komunálního odpadu. Chemický minimalismus: Suroviny pro výrobu naší drogerie volíme tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Netestujeme na zvířatech. Složení: 100 % kyselina citronová. (Kyselina citronová je potravinářské kvality, není však určena pro vnitřní užití.) Na čistění a údržbu myčky, pračky, varné konvice, kávovaru nebo toalety od vodního kamene. Oproti octu nezanechává žádný pach a je šetrnější k plastovým a gumovým částem spotřebičů. Pravidelná údržba spotřebičů přispívá k jejich úspornějšímu provozu. Úsporné řešení oproti tekutým přípravkům – kupujete jen prášek, ne vodu.

Tierra Verde Dezinfekční prostředek na omyvatelné povrchy citron a levandule 1000 ml

275.00 
Tierra Verde Dezinfekční prostředek na omyvatelné povrchy citron a levandule 1000 ml  Dezinfekční prostředek bez obsahu chlóru, jehož hlavní účinnou látkou je koncentrovaný etanol, nalezne široké uplatnění ve vaší domácnosti. Je vhodný na pevné povrchy, nezanechává nežádoucí stopy, nepůsobí žíravě ani korozivně. Ničí bakterie, plísně i viry. Využijete jej k dezinfekci všech omyvatelných povrchů (kuchyně, jídelna, koupelna, WC), bezpečný k použití v domácnostech s dětmi i zvířecími miláčky. Přípravek je testován akreditovanou laboratoří. Baktericidní účinnost: Escherichia coli Pseudomonas aeruginosa Staphylococcus aureus Enterococcus hirae; Virucidní účinnost proti bakteriofágům: Lactococcuslactis subsp. Lactis, bakteriofág (P001 a P008). Fungicidní účinnost: Candida albicans (Kvasinka) Aspergillus brasiliensis (niger) (vláknitá houba). Certifikace: Ecogarantie Použití: Přípravek naneste na povrch, který si přejete dezinfikovat. Nechte působit 1 minutu (5 min. pro fungicidní účinnost), při větším znečištění 5 minut. Poté povrch opláchněte vodou či setřete navlhčeným textilem. Předměty/plochy, které přichází do styku s potravinami, po aplikaci dezinfekce opláchněte pitnou vodou.  Upozornění: Pozor, etanol je rozpouštědlo. Před ošetřením zejména lakovaných a voskovaných povrchů nejdříve vyzkoušejte účinek produktu na malé (nejlépe skryté) části. Nepoužívejte prostředek na tělo. Spotřebujte nejlépe do 24 měsíců od otevření. Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku. Nebezpečí. Vysoce hořlavá kapalina a páry. Způsobuje vážné podráždění očí. Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Po manipulaci důkladně omyjte ruce a zasažené části těla. Používejte ochranné brýle. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli. Obsahuje: linalool, limonen. Může vyvolat alergickou reakci. Používejte pouze venku nebo v dobře větraných prostorách. Skladujte uzamčené. Složení: 65 % ethanol, levandulová a citronová silice v bio kvalitě, linalool, limonen.   Dezinfekční prostředek účinně likviduje bakterie, viry i plísně. Bez obsahu chlóru, vhodný pro domácnosti s malými dětmi i domácími mazlíčky. Příjemně voní po citronové a levandulové silici.

Tierra Verde Dezinfekční prostředek na omyvatelné povrchy Citron a levandule (rozprašovač) 750 ml

222.00 
Tierra Verde Dezinfekční prostředek na omyvatelné povrchy Citron a levandule (rozprašovač) 750 ml Dezinfekční prostředek bez obsahu chlóru, jehož hlavní účinnou látkou je koncentrovaný etanol, nalezne široké uplatnění ve vaší domácnosti. Je vhodný na pevné povrchy, nezanechává nežádoucí stopy, nepůsobí žíravě ani korozivně. Ničí bakterie, plísně i viry. Využijete jej k dezinfekci všech omyvatelných povrchů (kuchyně, jídelna, koupelna, WC), bezpečný k použití v domácnostech s dětmi i zvířecími miláčky. Přípravek je testován akreditovanou laboratoří. Baktericidní účinnost: Escherichia coli Pseudomonas aeruginosa Staphylococcus aureus Enterococcus hirae Virucidní účinnost: Lactococcuslactis subsp. Lactis,bakteriofág P001 a P008 Fungicidní účinnost: Candida albicans (Kvasinka) Aspergillus brasiliensis (niger) (vláknitá houba) Certifikace: Ecogarantie Použití: Neředěnou kapalinu aplikujeme podle potřeby na povrch a necháme působit jednu minutu, při větším znečištění 5 minut. Pro snazší nanesení doporučujeme používat rozprašovač. Případně můžeme roztok i rozetřít. Poté čištěný povrch opláchneme vodou či setřeme navlhčeným textilem. Neaplikujte prostředek na tělo. Upozornění: Nebezpečí. Vysoce hořlavá kapalina a páry. Způsobuje vážné podráždění očí. Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Po manipulaci důkladně omyjte ruce a zasažené části těla. Používejte ochranné brýle. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli. Obsahuje: linalool, limonen. Může vyvolat alergickou reakci. Spotřebujte nejlépe do: 24 měsíců od data výroby Složení: 65 % ethanol, levandulová a citronová silice v bio kvalitě, linalool, limonen. Dezinfekční prostředek v praktickém balení s rozpračovačem je vždy připraven k použití ve vaší domácnosti. Účinně likviduje bakterie, viry i plísně. Bez obsahu chlóru, vhodný pro domácnosti s malými dětmi i domácími mazlíčky. Příjemně voní po citronové a levandulové silici.

Tierra Verde Čistič skel s citronelovou a pomerančovou silicí (rozprašovač) 750 ml

149.00 
Tierra Verde Čistič skel s citronelovou a pomerančovou silicí (rozprašovač) 750 ml Přírodní čistič skleněných povrchů vhodný na okna, zrcadla, sklokeramické varné desky, skleněné stolky a skleněné výplně skříní. Účinně a šetrně čistí povrchy od vody, zaschlých kapek, prachu, mastnoty i otisků. Rychle schne a nezanechává šmouhy, využijete také na nerezové a plastové povrchy. Prostor navíc krásně provoní díky obsahu esenciálních olejů z pomeranče a citronely. 99 % složek tohoto čističe je přírodního původu. Recepturu tvoří 4 složky: rostlinný alkohol, kyselina citronová, zcela přírodní tenzid a vonné BIO silice. Výrobek není testován na zvířatech. Bez obsahu ropných derivátů, fosfonátů, chlóru, enzymů, optických rozjasňovačů, syntetických parfémů a barviv. Certifikace: Ecogarantie Použití: Prostředek nastříkejte na znečištěný nebo již umytý povrch a setřete nebo doleštěte suchým měkkým hadříkem.  Upozornění: Nepoužívejte na materiály, které by mohly být poškozeny působením kyselin a organických rozpouštědel. Pokud si nejste druhem materiálu jisti, vyzkoušejte čistič nejprve na méně viditelném či skrytém místě ošetřovaného předmětu. Složení: Líh denat.,  < 5 % neiontové povrchově aktivní látky, kyselina citronová, pomerančová a citronelová silice v biokvalitě (Citrus sinensis, Cymbopogon winterianus), limonene, geraniol.   Bezpečnostní opatření: VAROVÁNÍ. Hořlavá kapalina a páry. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, horkými povrchy, jiskrami, otevřeným ohněm a jinými zdroji zapálení. Zákaz kouření. V případě požáru: K uhašení použijte práškový hasící přístroj/písek/oxid uhličitý. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte v chladu. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli. Upozornění: Obsahuje <5 % neiontové povrchově aktivní látky, Geraniol, Limonene. Čistič skleněných povrchů vhodný na okna, zrcadla, sklokeramické varné desky, skleněné stolky a skleněné výplně skříní. Účinně a šetrně čistí povrchy od vody, zaschlých kapek, prachu, mastnoty i otisků. 

Tierra Verde Čistící písek (papírový sáček) 1000 g

151.00 
Tierra Verde Čistící písek (papírový sáček) 1 kg Základem čisticího písku jsou mletý vápenec (působí jako jemné abrazivo), jedlá soda (rozpouští nečistoty, jemné abrazivo, pohlcuje pachy) a prášek z mýdlových ořechů (obsahuje přírodní saponin, který odmašťuje). Díky ekologickému složení skvělá volba i na chatu, táboření či pro pobyt v přírodě (připálený kotlík už nebude postrachem celé družiny). Pro mytí a čištění: keramika (vany, umyvadla, toaleta - pro lepší účinek doporučujeme kombinovat s Octovým čističem na keramiku a obklady) porcelán (hrnečky, talíře) smalt (sporáky, nádobí, vany) chrom (vodovodní baterie, chromované části elektrospotřebičů) nerez (nádobí, dřezy, digestoře - při čištění respektujeme strukturu materiálu) plast (matné plastové částí elektrospotřebičů - před aplikací vyzkoušíme odolnost materiálu) sklokeramické varné desky a dřezy  Použití: Použijte na doplnění papírové dózy. Prášek nasy