Zobrazen 1. – 18. z 88 výsledků

Semix Mák mletý 200 g

45.00 
Semix Mák mletý 200 g Mák určitě všichni z nás známe. Je ideální pro přípravu makových náplní do buchet a koláčů nebo na přípravu makového posypu. Věděli jste, že mák obsahuje veliké množství vápníků a jiných, tělu prospěšných vitamínů? Složení: Mák setý mletý 100 %. Může obsahovat stopy lepku, sóji, mléka, suchých skořápkových plodů a sezamu. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Mák je tradiční česká plodina, která je při pečení velice oblíbená.

GRIZLY Slunečnice jádra pražená solená 500 g

69.00 
GRIZLY Slunečnice jádra pražená, solená 500 g Administrativní zařazení: Olejnatá semena Složení: Slunečnice loupaná, sůl do 3 %, rostlinné oleje (slunečnicový, řepkový) Země původu: Čína, Moldávie, Bulharsko Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu) Vlastnosti a výhody: Slunečnicová jádra jsou zdrojem vitamínu E a B1. Obsahují také hořčík, železo, vápník a fosfor. Kromě toho obsahují slunečnicová semínka fytosteroly, které přispívají ke snižování hladiny krevního cholesterolu. Použití: Solená slunečnicová jádra si vychutnáte nejlépe samotné, ale můžete je přidat i do salátů. Skvělá volba, když máte chuť na něco slaného. Slunečnice obsahuje spoustu vitamínů a minerálů.

GRIZLY Mák modrý 1000 g

109.00 
GRIZLY Mák modrý 1000 g    Administrativní zařazení: Olejnatá semena Složení: Semena máku modrého 100 % Země původu: Česko Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu) Vlastnosti a výhody: Největším producentem máku je Česká republika a to na něm ještě není to nejzajímavější. Mák má dvojí využití, jako léčivá rostlina a jako potravina. Ze speciálních odrůd nezralých makovic se získává látka opium, naopak z maku olejného, který je nejběžnější odrůdou, se zase získávají chutná a výživná semínka máku. Mák jako potravina je velmi zdravou záležitostí. Je cenným zdrojem minerálních látek, je dokonce jednou z potravin nejbohatších na vápník. Mimo vápník obsahuje také mangan, hořčík a fosfor. Z vitamínů je v máku zastoupen především antioxidačně působící vitamín E a také vitamíny skupiny B. Mák se řadí k olejnatým semenům, najdete v něm tedy vysoký poměr zdravých tuků. Aby toho nebylo málo, má v sobě velké množství bílkovin a vlákniny.  Použití: Mák má své nezastupitelné místo při pečení. Slouží jako náplň do moučníků a koláčů nebo na posyp sladkého a slaného pečiva. Výborně chutná i v muffinech a cookies. Semínka modrého máku mají výbornou oříškovou chuť a jsou nesmírně zdravé. Oceníte především jejich obrovský obsah vápníku, vitamínu E, zdravých tuků a vlákniny. Mák je chutnou náplní do moučníků a koláčů.

GRIZLY Lněné semínko zlaté BIO 1000 g

109.00 
GRIZLY Lněné semínko zlaté BIO 1000 g Vlastnosti a výhody: Semínka lnu se díky přibývajícím výzkumům, které poukazují na jejich pozitivní účinky na zdraví, začínají považovat za superpotravinu. Pro maximální získání živin ze semínek doporučujeme len těsně před konzumací pomlít. Vnější slupka je totiž poměrně trvdá a tělo tak nemůže její nutričně bohatý vnitřek zcela využít. Len zlatý je, co se výživových hodnot týče, téměř identický se lnem hnědým, jediný rozdíl je snad v jejich chuti. Zlatý len má poměrně jemnější chuť než len hnědý, který se vyznačuje příjemnou oříškovou chutí. Lněná semínka jsou vyhledávaným zdrojem vlákniny a omega 3 mastných kyselin, proto jsou oblíbenou potravinou vegetariánů a veganů. Obsahují rovněž vitamíny skupiny B a E a také minerální látky (především vápník, železo, mangan, hořčík, fosfor, draslík, selen a zinek). Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Použití: Lněná semínka můžete zařadit do jídelníčku na spoustu způsobů. Využijete je při pečení domácího pečiva a sušenek. Díky tomu, že si semínka zachovávají své pozitivní vlastnosti i při vyšších teplotách, můžeme je používat při vaření jakýchkoliv pokrmů. Hodí se také do smoothie, do jogurtu či ranní kaše. Po smíchání s vodou mohou semínka sloužit jako náhrada vajíček při pečení (2 lžíce semínek se 2 lžícemi vody místo 1 vejce). Zajímavé recepty a nápady na pečení také naleznete v našem magazínu. Administrativní zařazení: Olejnatá semena Složení: Lněné semínko zlaté* 100 % *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství. V balení můžete ojediněle nalézt i části původní nezpracované byliny a to z důvodu šetrného zpracování Země původu: Česká republika, Moldávie, Litva, Polsko, Rumunsko Skladování: Skladujte v suchu a chladu. Chraňte před přímým slunečním zářením. Balení: PP obal s násypníkem Lněné semínko v bio kvalitě se může pyšnit pořádnou dávkou vlákniny a omega 3 mastných kyselin. Namletím nebo namočením semínek získáte maximum živin. Hodí se do smoothie nebo do domácího pečiva.

GRIZLY Chia semínka BIO 1000 g

209.00 
GRIZLY Chia semínka BIO 1000 g Vlastnosti a výhody: Semínka chia ("čia") jsou semeny šalvěje hispánské (salvia hispanica). Řadí se mezi superpotraviny, protože v sobě koncentrují vysoké množství zdraví prospěšných látek. Jsou bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny a především omega-3 mastných kyselin. Působí také jako antioxidanty a mají vynikající hydrofilní vlastnosti. V praxi to znamená, že mají schopnost na sebe vázat vodu a pomáhájí tak tělo více hydratovat zevnitř. To ocení především sportovci při zvýšené fyzické aktivitě. Jsou ale výbornou volbou i při redukční dietě, díky schopnosti v tekutině nabobtnat se zvětší porce, aniž by se zvýšil počet kalorií nebo tuků. Biopotraviny vždy prochází systémem kontroly a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Použití: Chia semínka se mohou jíst syrová, oceníte je především v mléce, rostlinném mléce, vodě nebo jogurtu. Namočená semínka mají gelovou strukturu a často se využívají k výrobě chia pudingů . Pokud chcete vaši ranní ovesnou kaši obohatit o vlákninu a omega-3, určitě do ní nezapomeňte přimíchat pár lžiček chia semínek. Při pečení semínka můžete přidávat podle libosti do všech vašich dobrot, včetně koláčů, chlebů a sušenek. Administrativní zařazení: Olejnatá semena Složení: Chia semínka Salvia Hispanica* 100 %. *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství. Může obsahovat stopy arašídů, skořápkových plodů a sezamu. Země původu: Mexiko, Paraguay, Argentina Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Balení: PP obal s násypníkem nebo znovuuzavíratelný PP obal. GRIZLY Chia semínka jsou zdrojem vlákniny, proteinů, sacharidů, ale především omega-3 nenasycených mastných kyselin. Navíc jsou v biokvalitě.

Green Apotheke Len hnědý mletý 150 g

37.00 
Green Apotheke Len hnědý mletý 150 g Vlastnosti a výhody: Produkt s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin a vlákniny. Obsahuje 5 důležitých minerálních látek – vápník, hořčík, fosfor, zinek a železo. Pro využití benefitů lněného semínka je nezbytné konzumovat ho v drcené nebo mleté formě. Pouze takto „otevřený“ len umožňuje zhodnotit všechny nutriční látky, které obsahuje. Je prokázáno, že kyselina alfa-linolenová (z řady omega-3) přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi při příjmu 2g této kyseliny denně. Použití: Konzumujte samostatně, nebo přidávejte do müsli, kaší, salátů, jogurtů nebo těst.  Administrativní zařazení: Olejnatá semena. Složení: Len setý (Linum usitatissimum)100 %. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Může obsahovat stopy lepku, vajec, arašídů, sóji, mléka a sezamu. Baleno v ochranné atmosféře dusíku N2. Lněná semínka vynikají obsahem nenasycených mastných kyselin - zejména omega 3, minerálů a vlákniny.

Green Apotheke Len hnědý 350 g

28.00 
Green Apotheke Len hnědý 350 g Vlastnosti a výhody: Lněné semínko se vyznačuje typicky oříškovou chutí. Je možné jej přidat do těst, jogurtů, müsli, salátů, polévek, karbanátků či použít k dekoraci pečiva. Použití: Lněná semínka jsou poměrně tvrdá, proto je dobré je pro maximální využití výživných látek důkladně rozkousat. Dále je možné lněná semínka před konzumací namlít mlýnkem, či je rozdrtit v hmoždíři. Administrativní zařazení: Olejnatá semena. Složení: Semena lnu hnědého neloupaná 100 %. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Může obsahovat stopy lepku. Do pečiva, cukroví, pomazánek, kaší i salátů. Po lehkém opražení vynikne jejich chuť a aroma.

PROBIO Slunečnicová semena BIO 250 g

38.00 
PROBIO Slunečnicová semena BIO 250 g Složení: Slunečnicová semena* 100% *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte v suchu a temnu.  Slunečnicová semena lze přidat do jakéhokoliv jídla. Přidejte je do teplé, studené cereální snídaně či jogurtu. Můžete je přidat do pomazánek na chleba či do těsta celozrnných koláčků a chleba. Hodí se skvěle do salátů či chlebu pita. Do jídel připravovaných rychlým osmahnutím, těstovin, k salátům či do zeleninových směsí. Mohou být vhodnou součástí různých směsí sušeného ovoce a oříšků. Slunečnicová semena lze přidat do jakéhokoliv jídla. Přidejte je do teplé, studené cereální snídaně či jogurtu. Můžete je přidat do pomazánek na chleba či do těsta celozrnných koláčků a chleba.

PROBIO Len zlatý BIO 150 g

27.00 
PROBIO Len zlatý BIO 150 g Složení: Len zlatý* *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Lněné semínko, tento běžný produkt, který je užíván již celá staletí, začíná být dnes ceněn pro své vlastnosti, které přispívají ke zdraví. Ořechová chuť lněného semínka může přispět k lahodnosti řady pokrmů. Len je pro naši zeměpisnou oblast typickou plodinou, která byla běžně pěstována především v podhorských oblastech. Abychom co nejlépe všech přínosných látek z lněného semínka využili, je ideální ho konzumovat bez tepelné úpravy, např. dochucením jogurtu, müsli, pomazánky nebo ve formě nepečené tyčinky či sušených krekrů. Z pohledu výživové hodnoty jsou lněná semínka tzv. superpotravinou. Význačují se vysokým obsahem vitamínů B1, B2, B3, B5, B6, vitamínu E. Dále obsahem vápníku, železa, manganu, hořčíku, fosforu, draslíku, selenu a zinku. Lněná semínka obsahují cca 30 % tuků, konkrétně omega 3 mastné kyseliny, které se vyskytují hlavně v rybím tuku, mají příznivý vliv na metabolismus tuků (snižují LDL cholesterol).   Alergeny: Výrobek může obsahovat stopy sezamu.  Len je pro naši zeměpisnou oblast typickou plodinou, která byla běžně pěstována především v podhorských oblastech. Abychom co nejlépe všech přínosných látek z lněného semínka využili, je ideální ho konzumovat bez tepelné úpravy, např. dochucením jogurtu, müsli, pomazánky nebo ve formě nepečené tyčinky či sušených krekrů.  

Lifefood Lněné semínko hnědé BIO RAW 1000 g

169.00 
Lifefood Lněné semínko hnědé BIO RAW 1000 g Len je jednoletá kulturní rostlina pocházející z jihovýchodní Asie známý jako zdroj textilu, ale málo se ví o jeho skvělých vlastnostech jako potraviny. Obsahuje velké množství vitamínu E, jódu, 30-40% oleje (nenasycené mastné kyseliny, které brzdí vývoj rakovinných buněk), fosforu, draslíku, hořčíku, vápníku, síry, vlákniny, omega 3. Hodí se velmi dobře jako součást salátů, krekrů, či na výrobu kaší. Hojně se také využívá "slizovitosti" lnu ať již jako lék na žaludeční vředy, nebo jako pojivo místo lepku do pečiva a různých krekrů. Země původu: Česko Složení: Lněné semínko hnědé* (100 %). * = produkt ekologického zemědělství Může obsahovat stopy skořápkových plodů a sezamu. Rostlina pocházející z Asie známý jako zdroj textilu, ale málo se ví o jeho skvělých vlastnostech jako potraviny.

Lifefood Konopné semínko loupané BIO RAW 500 g

293.00 
Lifefood Konopné semínko loupané BIO RAW 500 g Konopná semínka jsou známá pro svůj vyvážený poměr nenasycených mastných kyselin. Poměr esenciálních Omega-3 a Omega-6 kyselin je blízký poměru v lidském těle, 1 : 3, a pomáhá zajišťovat správnou funkci metabolismu.  Konopná semínka lze přidávat do salátů, pečiva, cereálií, ale mohou se jíst i samotná, jsou též výborná na výrobu rostlinných mlék či zálivek. Zdroj rostlinného proteinu ideální pro vegany Obsahuje všech 21 aminokyselin Vysoký obsah vlákniny Delikatesní do smoothies a dalších receptů Balení: 100% kompostovatelný obal (Dokonale plní svou ochrannou funkci a zároveň jsou maximálně ohleduplné vůči přírodě. Konopné semínko je nyní v 100% rozložitelném obalu. Neobsahuje plastové uzávěry a je ekologický včetně etikety a potisku. Nezbyde po něm vůbec nic. Volbou produktu podporujete nejen své tělo, ale i přírodu. Děkujeme.) Země původu: Rumunsko Složení: konopné semínko loupané* (100 %). * = produkt ekologického zemědělství Může obsahovat stopy skořápkových plodů a sezamu. Vydatná kvalitní loupaná konopná semínka jsou skvělou výživou pro vaše tělo.

Lifefood Konopné semínko loupané BIO RAW 1000 g

525.00 
Lifefood Konopné semínko loupané BIO RAW 1000 g Konopná semínka jsou známá pro svůj vyvážený poměr nenasycených mastných kyselin. Poměr esenciálních Omega-3 a Omega-6 kyselin je blízký poměru v lidském těle, 1 : 3, a pomáhá zajišťovat správnou funkci metabolismu.  Konopná semínka lze přidávat do salátů, pečiva, cereálií, ale mohou se jíst i samotná, jsou též výborná na výrobu rostlinných mlék či zálivek. Zdroj rostlinného proteinu ideální pro vegany Obsahuje všech 21 aminokyselin Vysoký obsah vlákniny Delikatesní do smoothies a dalších receptů Balení: 100% kompostovatelný obal (Dokonale plní svou ochrannou funkci a zároveň jsou maximálně ohleduplné vůči přírodě. Konopné semínko je nyní v 100% rozložitelném obalu. Neobsahuje plastové uzávěry a je ekologický včetně etikety a potisku. Nezbyde po něm vůbec nic. Volbou produktu podporujete nejen své tělo, ale i přírodu. Děkujeme.) Země původu: Rumunsko Složení: konopné semínko loupané* (100 %). * = produkt ekologického zemědělství Může obsahovat stopy skořápkových plodů a sezamu. Vydatná kvalitní loupaná konopná semínka jsou skvělou výživou pro vaše tělo.

Lifefood Chia semínka BIO RAW 1000 g

386.00 
Lifefood Chia semínka BIO RAW 1000 g Chia (Salvia hispanica) je kvetoucí rostlinka pocházející ze střední Ameriky, pěstovala se však už v době Předkolumbovské. Tato drobná černá semínka jsou extrémně výživná a perfektně se hodí do vitariánské diety. Zdrojem bílkovin Vysoký obsah vlákniny Mohou být mixovány ve smoothie, šťávách nebo polévkách, přidávány do salátů nebo s nimi můžete zahustit RAW omáčky Semínka Chia jsou schopná pojmout tekutinu až v desetinásobném množství své vlastní hmotnosti, díky takto vysoké absorbční schopnosti se z nich po kontaktu s tekutinou vytvoří gel, který se perfektně hodí jako základ do RAW pudinků a dezertů Aztéčtí bojovníci pojídali každý den dvě lžičky namořených chia jako dávku, díky které přežívali Chia symbolizovaly život, lidé věřili, že ten kdo konzumuje chia semínka, přijde k mystické až nadpřirozené síle! RAW qualita - zpracováno za teploty do 45°C Vegan & BIO Balení: 100% kompostovatelný obal (Dokonale plní svou ochrannou funkci a zároveň jsou maximálně ohleduplné vůči přírodě. Chia semínka jsou nyní v 100% rozložitelném obalu. Neobsahuje plastové uzávěry a je ekologický včetně etikety a potisku. Nezbyde po něm vůbec nic. Volbou produktu podporujete nejen své tělo, ale i přírodu. Děkujeme.) Země původu: Paraguay Složení: chia semínka* (Salvia hispanica) (100 %). * = produkt ekologického zemědělství Může obsahovat stopy skořápkových plodů a sezamu. Neuvěřitelně výživná rostlina, známá po staletí, je znovuobjevovaným hitem.

GRIZLY Chia semínka 1000 g

179.00 
GRIZLY Chia semínka 1000 g Tradiční potravina Aztéků je v současné době stále populárnější jako skvělý zdroj energie při fyzické námaze. Je přezdívána "runner food", protože má schopnost dodat výdrž a vitalitu při extrémně dlouhých běžeckých výkonech. Díky své hydrofilní schopnosti průběžně dodává tělu tekutiny. Je výjimečně bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, omega 3 a také vápníku, jenž díky přítomnosti bóru dokáže velmi dobře metabolizovat a zapracovat jej do organismu. Navíc jsou i plná antioxidantů, vápníku, bílkovin, vlákniny a mnoha dalších vitamínů a minerálů. Je rovněž ideální potravinou pro diabetiky.  Upozornění: Chia se nedoporučuje lidem, kteří mají nízký tlak a dále těm, kteří berou léky na ředění krve a vitamín B17. Administrativní zařazení: Olejnatá semena Složení: Celé semínko Salvia Hispanica 100 %. Země původu: Uganda Skladování: Skladujte při pokojové teplotě do 20 °C a relativní vlhkosti do 70 %. Balení: PP obal s násypníkem nebo PP obal. Chia semínka jsou vynikajícím zdrojem vlákniny, antioxidantů a bílkovin. Obsahují také velké množství vitamínů, minerálů a esenciálních mastných kyselin.

GRIZLY Dýňové semínko loupané – pražené nesolené 500 g

139.00 
GRIZLY Dýňová semínka loupaná - pražená nesolená 500 g Dýňové semínko je výborná potravina s řadou cenných látek, která pomůže zabránit mnoha zdravotním potížím. Obsahují velmi hodnotné tuky, esenciální mastné kyseliny skupiny Omega 3 i Omega 6, aminokyseliny a proteiny. Mají mnoho zinku, hořčíku, vitamínů skupiny B, E, železa a manganu. Zároveň zlepšují stav vlasů a kvalitu nehtů. Hodí se také k přípravě nejrůznějších pokrmů např. do salátů, omáček, při pečení. Složení: Pražená jádra tykve 100 %. Farmářský produkt ze Slovenska.

GRIZLY Dýňové semínko BIO 1000 g

229.00 
GRIZLY Dýňové semínko BIO 1000 g Dýňová semínka navíc obsahují aminokyselinu TRYPTOPHAN, která podporuje zdravý spánek a 50g semínek se doporučuje před spaním. Výtečná dýňová semínka s obsahem důležitých látek pro vaše tělo, nezničených vysokými teplotami. Dýňová semínka se stávají stále oblíbenější pochutinou nejen díky své skvělé, oříškově lahodné chuti, ale také díky své výživné a léčivé funkci. Obsahují totiž mimo množsví různých minerálů a vitamínů také látky nazvané cucurbitaciny. Dále dýňová semínka obsahují hodnotné aminokyseliny a nenasycené mastné kyseliny, asi čtvrtinu obsahu tvoří bílkoviny. Složení: 100% dýňové semínko BIO Země původu: Česká Republika Výrobek může obsahovat stopy BIO arašídů, BIO jiných skořápkových plodů a BIO seznamu. Baleno v ČR Informace pro alergiky: může obsahovat stopy ořechů a sezamu. Výtečná dýňová semínka z České republiky ( farma - Jižní Morava ) s obsahem důležitých látek pro vaše tělo, nezničených vysokými teplotami.

Green Apotheke Slunečnice loupaná 100 g

16.00 
Green Apotheke Slunečnice loupaná 100 g Vlastnosti a výhody: Jedny z nejzdravějších semínek vůbec, obsahují spoustu bílkovin, vápníku, železa, ale i další minerální látky jako je hořčík, draslík nebo železo. Navíc jejich využití v kuchyni je všestranné. Použití: Slunečnice loupaná se hodí do pečiva, ovocných i zeleninových salátů a výborně chutná i opražená na pánvi. Administrativní zařazení: Semena. Složení: Slunečnicová semena loupaná 100 %. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal. Může obsahovat stopy lepku. Slunečnicová semínka jsou bohatá na řadu minerálních látek, živin a vitamínů. Skvěle chutnají v salátech, pečivu nebo i v müsli.

Green Apotheke Konopná semínka loupaná 100 g

43.00 
Green Apotheke Konopná semínka loupaná 100 g Vlastnosti a výhody: Konopná semínka jsou vyrobena z vybraných odrůd konopí, jsou šetrně loupána a vyznačují se vysokým obsahem bílkovin. Použití: Jsou skvělá samotná i jako součást zeleninových a ovocných salátů, cereálií, těstovin, omáček či zeleninových hamburgerů. Můžete je přidat také do jogurtů, kaší nebo při pečení do chleba. Administrativní zařazení: Olejnatá semena. Složení: Konopná semena loupaná 100 %. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Může obsahovat stopy lepku. Chroupejte samotná místo oříšků, přidejte do jogurtu či ovocných salátů nebo si připravte lahodný koktejl.