Zobrazen 1. – 18. z 86 výsledků

Sonnentor Řeřicha BIO 120 g

95.00 
Sonnentor Řeřicha BIO 120 g Používají jako přísada do salátů, majonéz, sýrů a vajíček nebo k dozdobení chleba s máslem. Složení: řeřicha bio (Lepidium sativum) Řeřicha BIO jsou semínka k nakličování.

Sonnentor Ředkvička BIO 120 g

95.00 
Sonnentor Ředkvička BIO 120 g Hodí především k přípravě salátů, dipů, pomazánek nebo jen tak na chleba s máslem. Složení: semínka ředkvičky bio (Raphanus sativus) Ředkvička BIO jsou semínka k nakličování.

Sonnentor Rukola BIO 120 g

95.00 
Sonnentor Rukola BIO 120 g Chuť klíčků rukoly využijete při přípravě masa, zeleniny, polévek a salátů. Složení: semínka rukoly bio (Diplotaxis tenuifolia) Rukola BIO jsou semínka k nakličování.

Sonnentor Alfalfa BIO 120 g

75.00 
Sonnentor Alfalfa BIO 120 g Výhonky alfalfa jsou semena vojtěšky a v chuti připomínají řeřichu, ale jsou jemnější, používají do salátů, polévek a jako obloha na chleba. Složení: alfalfa - semena vojtěšky bio (Medicago sativa) Návod k použití: doba namáčení: 6 - 8 hodin, poté propláchnout vodou. Doba klíčení: 2 dny ve tmě, poté 2 - 4 dny na světle. Ideální teplota: 18 - 20°C, 2 x denně proplachovat. Před konzumací doporučujeme ještě jednou opatrně umýt teplou vodou. Výhonky by se měly co nejdříve zkonzumovat nebo uchovávat nanejvýš dva či tři dny v lednici – jinak zhořknou. Alfalfa BIO jsou semínka k nakličování.

Semix Mák mletý 200 g

50.00 
Semix Mák mletý 200 g Mák určitě všichni z nás známe. Je ideální pro přípravu makových náplní do buchet a koláčů nebo na přípravu makového posypu. Věděli jste, že mák obsahuje veliké množství vápníků a jiných, tělu prospěšných vitamínů? Složení: Mák setý mletý 100 %. Může obsahovat stopy lepku, sóji, mléka, suchých skořápkových plodů a sezamu. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Mák je tradiční česká plodina, která je při pečení velice oblíbená.

PepUpLife Mix klíčků 2 Harmonie BIO 4 x 20 g

65.00 
PepUpLife Mix klíčků 2 Harmonie BIO 4 x 20 g Čtyři 20 g sáčky naplněné směsí bio semínek k naklíčení. Složení: semínka mungo fazole, čočky, pohanky, hořčice. 100% bio. Návod k přípravě: Důkladně opláchněte sáček se semeny pod tekoucí vodou a vložte do misky s vodou (cca 20 °C), namáčejte ve vodě 8 - 10 hodin. Vodu slijte, po odkapání sáček se semeny vložte a nechte klíčit v čisté misce 2 až 3 dny při pokojové teplotě. Během klíčení semena důkladně propláchněte 2x za den. Před konzumací doporučujeme ještě jednou opatrně propláchnout teplou vodou. Naklíčená semena lze použít např. jako raw (syrovou) svačinku, k ozdobení jídel nebo pro rychlé vaření. Upozornění: Není vhodné pro malé děti. Nezaměňujte mikro-kořeny za plíseň. Buďte opatrní, semínka, která nevyklíčí, jsou tvrdá a mohou poškodit chrup. O ZNAČCE PepUpLife nabízí vítanou alternativu k hlavnímu proudu hotových produktů nabízených v obchodech s potravinami. PepUpLife produkty vyvíjíme sami a s cílem dosáhnout nejvyšší úrovně kvality ve všech oblastech: od vytváření produktů, pečlivého výběru surovin a výrobců až po design obalů.A co víc, naším cílem je přinést na domácí trh vysoce kvalitní produkty vybraných mezinárodních poskytovatelů. Spoléháme také na nejvyšší standardy kvality pro naše dovozní partnery. Země původu: Rakousko Mix klíčků 2 Harmonie BIO je směs organických klíčků v praktickém sáčku na klíčky vyrobené z obnovitelných surovin.

Lifefood Konopné semínko loupané BIO RAW 500 g

264.00 
Lifefood Konopné semínko loupané BIO RAW 500 g Konopná semínka jsou známá pro svůj vyvážený poměr nenasycených mastných kyselin. Poměr esenciálních Omega-3 a Omega-6 kyselin je blízký poměru v lidském těle, 1 : 3, a pomáhá zajišťovat správnou funkci metabolismu.  Konopná semínka lze přidávat do salátů, pečiva, cereálií, ale mohou se jíst i samotná, jsou též výborná na výrobu rostlinných mlék či zálivek. Zdroj rostlinného proteinu ideální pro vegany Obsahuje všech 21 aminokyselin Vysoký obsah vlákniny Delikatesní do smoothies a dalších receptů Balení: 100% kompostovatelný obal (Dokonale plní svou ochrannou funkci a zároveň jsou maximálně ohleduplné vůči přírodě. Konopné semínko je nyní v 100% rozložitelném obalu. Neobsahuje plastové uzávěry a je ekologický včetně etikety a potisku. Nezbyde po něm vůbec nic. Volbou produktu podporujete nejen své tělo, ale i přírodu. Děkujeme.) Země původu: Rumunsko Složení: konopné semínko loupané* (100 %). * = produkt ekologického zemědělství Může obsahovat stopy skořápkových plodů a sezamu. Vydatná kvalitní loupaná konopná semínka jsou skvělou výživou pro vaše tělo.

Iswari Omega mix BIO 250 g

97.00 
Iswari Omega mix BIO 250 g Chia semínka a len patří mezi nejbohatší rostlinné zdroje nenasycených mastných kyselin omega 3. Chia a len mají řadu podobných vlastností, ale v některých se výrazně liší a proto jejich směs (10 % chia, 90 % len) je unikátní kombinací jejich vlastností. Len dodá ligniny, zatímco chia energii a výdrž, antioxidanty a vápník. Obě semínka (chia ve vyšším množství) obsahují vysoké procento vlákniny. Složení: 90 % bio len hnědý mletý, 10 % bio mletá chia semínka Použití: ideální jako přísada do domácího chleba, do salátů, do jogurtu, cereálních kaší, smoothies, apod. Chia semínka a len patří mezi nejbohatší rostlinné zdroje nenasycených mastných kyselin omega 3.

Iswari Len hnědý 250 g

88.00 
Iswari Len hnědý 250 g Lněné semínko existuje v hnědé anebo zlaté variantě, mezi nimiž není žádný podstatný nutriční rozdíl. Je bohatým a oblíbeným zdrojem nenasycených mastných kyselin omega 3. Len rovněž obsahuje ligniny (fytoestrogeny), je bohatý na vlákninu a minerály (vápník, hořčík, železo, fosfor, selen, zinek, měď). Hnědý len od Iswari je prodáván již jako mletý. Rozemletý len poskytuje tělu možnost plně využít všechny nutriční látky, které u celého lnu pouze projdou trávicím traktem. Pokud si doma meleme len před jeho použitím, jeho trvanlivost je poměrně nízká (max. 3 týdny v lednici). Oproti tomu průmyslově mletý len jen zpracován speciálním postupem za studena, při němž nejsou vyloučeny tuky a proto mletý len vydrží bez žluknutí cca 9 měsíců. V každém případě doporučujeme skladovat ho v lednici, čímž jeho trvanlivost prodloužíte. Od 14. 12. 2012 dle nařízení Evropské komise č. 432/2012 nesmíme uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví - proto Vás prosíme, abyste si dohledali vliv látek obsažených ve lnu na lidské zdraví sami z veřejně dostupných zdrojů. Děkujeme za pochopení! Složení: 100% bio len hnědý Bohatý na nenasycené mastné kyseliny a vlákninu. Je zdrojem množství minerálů.

GRIZLY Slunečnice jádra pražená solená 500 g

49.00 
GRIZLY Slunečnice jádra pražená, solená 500 g Administrativní zařazení: Olejnatá semena Složení: Slunečnice loupaná, sůl do 3 %, rostlinné oleje (slunečnicový, řepkový) Země původu: Čína, Moldávie, Bulharsko Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu) Vlastnosti a výhody: Slunečnicová jádra jsou zdrojem vitamínu E a B1. Obsahují také hořčík, železo, vápník a fosfor. Kromě toho obsahují slunečnicová semínka fytosteroly, které přispívají ke snižování hladiny krevního cholesterolu. Použití: Solená slunečnicová jádra si vychutnáte nejlépe samotné, ale můžete je přidat i do salátů. Skvělá volba, když máte chuť na něco slaného. Slunečnice obsahuje spoustu vitamínů a minerálů.

GRIZLY Sezam loupaný 1000 g

109.00 
GRIZLY Sezam loupaný 1000 g Sezamová semínka jsou podobně jako další ořechy a semena velmi přínosná pro náš organismus. Mají oříškovou příchuť a lehce křupavou strukturu. Obsahují celou řadu cenných látek: vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, vitamín B5, vitamín B6, vitamín E, beta-karoten, vápník, měď, železo, mangan, hořčík, fosfor, draslík, zinek, vláknina, bílkoviny, omega-3, omega-6 a omega-9 nenasycené mastné kyseliny. Díky velmi vysokému obsahu organického vápníku, hořčíku a fosforu jsou důležitá pro pohybový aparát, ale i zuby. Obsahem vápníku předčí i mléko (na 100 g mají 670 mg vápníku). Do jídelníčku by měly toto semínko zařadit také těhotné a kojící ženy. Ale opomenout by je neměli ani sportovci, studující a těžce pracující. Sezamová semínka jsou poměrně tvrdá. Pro maximální využití cenných látek je vhodné semínka před konzumací buď namlít mlýnkem či rozdrtit v hmoždíři, příp. každé sousto velmi důkladně rozkousat. Použití: do pečiva, na ozdobu chleba, do kaší, do salátů, do pomazánek sladkých i slaných, do cukroví, zeleniny, rýže, luštěnin, na ryby a mořské plody. Sezam je také dobrý s medem, případně s cukrem. Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a při relativní vlhkosti vzduchu do 75 %. Alergeny: Sezam. Může obsahovat stopy lepku.  Země původu: Indie, Čína, Nigérie Legislativní zařazení: Olejnaté semeno - sezam Produkt splňuje požadavky Nařízení evropského parlamentu a rady (ES) č. 396/2005 ze dne 23. února 2005 o maximálních limitech reziduí pesticidů v potravinách a krmivech rostlinného a živočišného původu a na jejich povrchu a o změně směrnice Rady 91/414/EHS. Sezamová semínka jsou velmi přínosná pro náš organismus.

GRIZLY Semínkový mix na salát sladko – kyselý 500 g

99.00 
GRIZLY Semínkový mix "na salát" sladko – kyselý 500 g Vlastnosti a výhody: Křupavá směs slunečnicových a dýňových semínek v karamelu se sladko – kyselou příchutí potěší malé i velké mlsaly. Slunečnice je zdrojem vl