Semix Mák mletý 200 g

50.00 
Semix Mák mletý 200 g Mák určitě všichni z nás známe. Je ideální pro přípravu makových náplní do buchet a koláčů nebo na přípravu makového posypu. Věděli jste, že mák obsahuje veliké množství vápníků a jiných, tělu prospěšných vitamínů? Složení: Mák setý mletý 100 %. Může obsahovat stopy lepku, sóji, mléka, suchých skořápkových plodů a sezamu. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Mák je tradiční česká plodina, která je při pečení velice oblíbená.

GRIZLY Mák modrý mletý 1000 g

159.00 
GRIZLY Mák modrý mletý 1000 g Zařazení: Olejnatá semena Složení: Mák modrý 100% Může obsahovat stopy skořápkových plodů, sezamu nebo sóji. Země původu: Česko Skladování: Nevystavujte přímým slunečním paprskům. Skladujte při teplotě do 20°C a při relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu) Mák je obzvláště oblíbenou surovinou v české kuchyni. Čeští kulináři mák rádi používají jako náplň do moučníků a koláčů nebo na posyp sladkého i slaného pečiva. Co Vás možná překvapí, mák je také velmi zdravou potravinou, obsahuje významné množství vápníku, dále manganu, hořčíku a fosforu, z vitamínů je bohatý na skupinu E a B. Mák je nejen velmi oblíbenou surovinou pro české kulináře, ale dokonce velmi zdravou plodinou. Za zmínku stojí jeho vysoký obsah vitamínu E a z minerálů je překvapivě bohatý na vápník.

GRIZLY Mák modrý 1000 g

129.00 
GRIZLY Mák modrý 1000 g    Vlastnosti a výhody: Největším producentem máku je Česká republika a to na něm ještě není to nejzajímavější. Mák má dvojí využití, jako léčivá rostlina a jako potravina. Ze speciálních odrůd nezralých makovic se získává látka opium, naopak z maku olejného, který je nejběžnější odrůdou, se zase získávají chutná a výživná semínka máku. Mák jako potravina je velmi zdravou záležitostí. Je cenným zdrojem minerálních látek, je dokonce jednou z potravin nejbohatších na vápník. Mimo vápník obsahuje také mangan, hořčík a fosfor. Z vitamínů je v máku zastoupen především antioxidačně působící vitamín E a také vitamíny skupiny B. Mák se řadí k olejnatým semenům, najdete v něm tedy vysoký poměr zdravých tuků. Aby toho nebylo málo, má v sobě velké množství bílkovin a vlákniny.  Použití: Mák má své nezastupitelné místo při pečení. Slouží jako náplň do moučníků a koláčů nebo na posyp sladkého a slaného pečiva. Výborně chutná i v muffinech a cookies. Administrativní zařazení: Olejnatá semena Složení: Semena máku modrého 100 % Země původu: Česko Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal. Semínka modrého máku mají výbornou oříškovou chuť a jsou nesmírně zdravé. Oceníte především jejich obrovský obsah vápníku, vitamínu E, zdravých tuků a vlákniny. Mák je chutnou náplní do moučníků a koláčů.