Zobrazen 1. – 18. z 425 výsledků

Semix Klíčená pohanka lupínky 220 g

62.00 
Semix Klíčená pohanka lupínky 220 g Klíčené lupínky můžete díky jejich tepelné úpravě ihned konzumovat.  Jsou skvělým zdrojem bílkovin a mají vysoký obsah vlákniny. Klíčení je proces, který má za úkol poskytnout dostatek živin rostoucímu organismu - tedy klíčku. Naklíčené zrno je díky tomu pro naše tělo lépe stravitelné ve srovnání s nenaklíčeným zrnem. Při klíčení se v pohance zvyšuje obsah vlákniny. Lupínky jsou jemné, křupavé a voní jemně po oříšcích. Pohanka totiž klíčením ztrácí svou typickou pachuť. Díky tepelné úpravě jsou vhodné k okamžité konzumaci - ideální do jogurtů, moučníků či pomazánek. Složení: Lupínky z naklíčené pohanky sušené 100 %. Skladování: Skladujte v chladném, temném a suchém místě. Semix Lupínky z klíčené pohanky sušené jsou pro tělo lépe stravitelné a oproti nenaklíčenému zrnu mají zvýšenou výživovou hodnotu.

Semix Jáhlové lupínky 1000 g

153.00 
Semix Jáhlové lupínky 1000 g Jáhly lze použít pro přípravu vlastních cereálních směsí a dochutit ovocem, semínky nebo oříšky. Můžete je konzumovat s mlékem či jogurtem. Cereální lupínky jsou zdrojem vlákniny, mají nízký obsah cukrů a sodíku (<0,005 g/100 g výrobku). Snížená konzumace sodíku přispívá k udržení normálního krevního tlaku. Pro zachování pevného zdraví je nutné dodržovat základy zdravého životního stylu a konzumovat pestrou a vyváženou stravu. Složení: Jáhly.  Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů, sezamu a sóji. Skladování: Skladujte v chladném, temném a suchém místě. Zařaďte do svého jídelníčku netradiční surovinu - jáhly. Vyrábějí se loupáním prosa a jsou vhodnou potravinou v rámci bezlepkové diety.

Sam mills Vřetena s quinoou bezlepkové 500 g

48.00 
Sam mills Vřetena s quinoou bezlepkové 500 g Sušené těstoviny z kukuřičné mouky a mouky z quinoy. Bez lepku. Složení: kukuřičná mouka 92 %, mouka z quinoi (merlíku chilského) 8 % Nízký GI (glykemický index). Hodnota GI je měřena na stupnici od 0 do 100. Hodnoga GI pro tyto těstoviny je 33 ± 8, změřeno Univerzitou v Surrey, UK. Uchovejte v suchu a chladu, chraňte před přímým slunečním zářením a před mrazem. Země původu: Rumunsko Doporučený způsob přípravy: Přiveďte vodu (doporučený poměr je 1 litr vody na 100 g těstovin) rychle k varu. Osolte podle chuti. Do vroucí vody vložte těstoviny a zamíchejte. Vařte 10 -12 minut v nezakrytém hrnci, během vaření těstoviny několikrát zamíchejte. Uvařené těstoviny přeceďte, lze je i propláchnout horkou vodou a můžete podávat. Těstoviny získají ještě lepší chuť, když je posypete parmezánem. Vřetena s quinoou bezlepkové jsou sušené těstoviny z kukuřičné mouky a mouky z quinoy.

Sam mills Špagety s quinoou bezlepkové 500 g

48.00 
Sam mills Špagety s quinoou bezlepkové 500 g Sušené těstoviny z kukuřičné mouky a mouky s quinoi. Složení: kukuřičná mouka 52 %, mouka z quinoi (merlíku chilského) 8 % Doporučená voda vaření je 8 -10 minut. Uchovejte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a před mrazem. Země původu: Rumunsko Špagety s quinoou bezlepkové jsou sušené těstoviny z kukuřičné mouky a mouky s quinoi.

Sam mills Bezlepkové kukuřičné těstoviny – Fusilli ze zeleného hrachu 400 g

47.00 
Sam mills Bezlepkové kukuřičné těstoviny - Fusilli ze zeleného hrachu 400 g Výrobek je vhodný pro bezlepkovou dietu. Neobsahuje lepek, pšenici, vejce, mléko, soju ani cholesterol. Sam Mills jsou zdravá alternativa pšeničných těstovin. Mají nízký obsah tuku a vysoký obsah bílkovin. Těstoviny Sam Mills jsou lehce stravitelné, jejich příprava je rychlá a snadná. Složení: 70 % mouka ze zeleného hrachu, 30 % kukuřičná mouka Návod k přípravě:  Přiveďte vodu (doporučený poměr je 1 litr vody na 100 g těstovin) rychle k varu. Osolte podle chuti. Do vroucí vody vložte těstoviny a zamíchejte. Vařte 7-9 minut v nezakrytém hrnci, během vaření těstoviny několikrát zamíchejte. Uvařené těstoviny přeceďte, lze je i propláchnout horkou vodou a můžete podávat. Sušené bezvaječné těstoviny vyrobené ze zeleného hrášku a kukuřice. Vřetena mají vysoký obsah bílkovin a jsou bez lepku.

PROBIO Zelená čočka BIO 500 g

69.00 
PROBIO Zelená čočka BIO 500 g Složení: zelená čočka* 100% *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Skvělá příloha Zelená čočka - kdo by ji neznal ze školní jídelny s párkem či vejcem. Zkuste to úplně jinak! Bude vám skvělou přílohou přílohu k obilným i zeleninovým pokrmům, dodá jiskru vašim rizotům i pilafům. Využijte toho, že krásně drží tvar a pohrajte si s ní.  Příloha ze zelené čočky dodá jiskru vašim rizotům, salátům nebo tradičně s párkem a chlebem.

PROBIO Rýže dlouhozrnná natural BIO 500 g

45.00 
PROBIO Rýže dlouhozrnná natural BIO 500 g Složení: rýže dlouhozrnná natural * 100 % *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte v suchu a temnu.  Rýže dlouhozrnná natural není loupaná ani leštěná, proto si zachovává vyšší obsah vlákniny i vitamínů. K uvaření bude potřebovat delší dobu, počítejte tak s 50 - 60 minutami. Kdo si počká ten se dočká, protože po uvaření je krásně křupavá, s výraznou chutí i vůní. Perfektně se hodí k zeleninovým i masovým pokrmům, vynikne v rizotu i v kombinaci s ořechy a luštěninami. Zasytí vás na dlouhou dobu. Rýže dlouhozrnná natural není loupaná ani leštěná, proto si zachovává vyšší obsah vlákniny i vitamínů.

PROBIO Pukance rýžové BIO 50 g

23.00 
PROBIO Pukance rýžové BIO 50 g Složení: Rýžové pukance* 100% *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte v suchu a temnu.  Ke snídani nebo ke svačině, s mlékem či jogurtem a vaše chuťové buňky budou jásat.   Ke snídani nebo ke svačině, s mlékem či jogurtem a vaše chuťové buňky budou jásat.

PROBIO Pšeničný bulgur BIO 500 g

44.00 
PROBIO Pšeničný bulgur BIO 500 g Složení:  Pšeničný bulgur* 100% *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte v suchu a temnu.  Bulgur je známý asi 4000 let. Při jeho tvorbě použil člověk jednu z prvních zpracovatelských technologií (vyčištěné zrno se po ošetření párou vysuší, pak se hrubě drtí a třídí). Je oblíbený především v oblastech Středního východu, kde se využívá na přípravu pilafu, různých zeleninových salátů (tabbouleh), zeleninových nebo masových jídel (falafel, kibbeh). Cení se jeho jednoduchá a rychlá příprava a oříšková chuť. Příprava: Bulgur důkladně propláchněte pod tekoucí vodou, vařte v poměru 1:2 (bulgur:voda). Zalijte vařící vodou, přidejte sůl a kapku oleje. Povařte 2 min a 20 min nechte dojít. Bulgur je známý asi 4000 let a již dávní předkové ho využívali ve své stravě.

PROBIO Pohankové vločky BIO 250 g

56.00 
PROBIO Pohankové vločky BIO 250 g Složení: pohankové vločky* *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Pohankové vločky jsou vhodné na přípravu polévek, kaší, müsli či karbenátků. Pohanka je často užívanou surovinou ve zdravé výživě. Neobsahuje lepek, takže je na rozdíl od obilovin vhodná pro osoby trpící celiakií. Je významným zdrojem rutinu, který léčí problémy s cévami. Vhodná je také pro psychicky a fyzicky namáhané osoby. Z pohledu makrobiotiky stahuje a vysušuje, proto se doporučuje konzumovat hlavně v zimě, kdy prohřívá organismus.   Pohankové vločky jsou vhodné na přípravu polévek, kaší, müsli či karbanátků

PROBIO Pohanka loupaná lámanka BIO 400 g

69.00 
PROBIO Pohanka loupaná lámanka BIO 400 g Složení: Pohanka loupaná lámanka* 100% *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Pohanka pochází z chladných oblastí střední Asie. Pohanka u nás vždy bývala hodně oblíbenou potravinou a dnes je její používání opět na vzestupu. Obsahuje rutin a je přirozeně bezlepková Pohankové kroupy jsou vhodné pro přípravu příloh, "rizot", salátů či k zapékání. Příprava: Pohanku důkladně propláchněte ve studené vodě. Vařte v poměru 1,5:1 (voda:pohanka) 2-3 min v osolené vodě s kapkou oleje a 30 min nechte dojít. Nemíchejte. Obsahuje rutin a je přirozeně bezlepková. Pohankové kroupy jsou vhodné pro přípravu příloh.

PROBIO Ovesné vločky jemné BIO 1600 g

133.00 
PROBIO Ovesné vločky jemné BIO 1600 g Administrativní zařazení: Mlýnské obilné výrobky - vločky Složení: Ovesné vločky* 100% *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte v suchu a temnu.  Balení: PP obal Vlastnosti a výhody: Ovesné vločky jemné jsou jemnější variantou vloček klasických. Ovesné vločky jsou vhodné na přípravu polévek, kaší, müsli či karbenátků, výborných placiček se sušeným ovocem a strouhanou čokoládou či rozmačkaným banánem.   Ovesné vločky jemné jsou nejjemnější variantou klasických vloček. Jsou vhodné na přípravu polévek, kaší, müsli či karbanátků.

PROBIO Mungo fazole BIO 500 g

73.00 
PROBIO Mungo fazole BIO 500 g Složení: mungo* 100 % *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě.   Mungo jsou malé olivově zelené fazolky, někdy jsou označovány jako "zelené sójové boby". Doba tepelné úpravy je kratší než u ostatních fazolí a jsou vhodné jako příloha k obilným pokrmům, do polévek a nákypů. Patří též k nejvhodnějším plodinám k nakličování. Příprava: Mungo důkladně propláchněte pod tekoucí vodou a namočte na 10-12 hodin do vody. Vařte je posléze v jin vodě! Délka vaření je proměnlivá, cca 30-60 min. a závisí na stáří semen. Při vaření nemíchejte, stačí jen zatřepat nádobou. Sbírejte pěnu a osolte až po uvaření.   Mungo jsou malé olivově zelené fazolky, někdy jsou označovány jako "zelené sójové boby". Doba tepelné úpravy je kratší než u ostatních fazolí a jsou vhodné jako příloha k obilným pokrmům, do polévek a nákypů.

PROBIO Kuskus semolinový celozrnný BIO 400 g

52.00 
PROBIO Kuskus semolinový celozrnný BIO 400 g Vlastnosti a výhody:  Kuskus - to jsou drobné kuličky těstovin. Je vyroben z celozrnné tvrdozrnné pšeničné krupice - tzv. semoliny, takže má vysoký obsah vlákniny a déle zasytí. Kuskus je skvělý v tom, že je bleskově připravený, stačí ho zalít vroucí vodou, zakrýt pokličkou, po 5 minutách načechrat vidličkou a je hotovo. Z kuskusu připravíte skvělé  směsi, ať už do něj přimícháte cokoli - zeleninu, masovou směs, tuňáka apod. Můžete jej přisypat do polévek k zahuštění, vynikající je na sladko - s ovocem, oříšky, medem na snídani. Složení: celozrnná pšeničná krupice* 100 %. *produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte v chladném, temném a suchém místě. Semolinový kuskus je vyrobený z celozrnné, tvrdozrnné pšeničné krupice. Obsahuje spoustu vlákniny a je v biokvalitě.

PROBIO Kukuřičná polenta instantní BIO 450 g

38.00 
PROBIO Kukuřičná polenta instantní BIO 450 g Instantní kukuřičná polenta je vyráběna pomocí páry. Využitím páry (max. 120°C po dobu 40 minut) je zajištěn ten nejšetrnější způsob přípravy instantní polenty. Na rozdíl od polenty vyráběné pomocí extruze si polenta vyráběná v páře zachovává kukuřičnou chuť a vůni. Velkou výhodou instantní polenty je rychlá příprava - pouhé 3 minuty. Příprava: 400g polenty vysypejte za stálého míchání do 1,5 l vroucí vody. Složení: kukuřičná polenta* *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte v suchu a temnu.  Instantní kukuřičná polenta je vyráběna pomocí páry. Skvěle se hodí k masu, či zelenině.

PROBIO Ječmen bezpluchý BIO 500 g

34.00 
PROBIO Ječmen bezpluchý BIO 500 g Složení: Ječmen* 100% *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte v suchu a temnu.  Vlastnosti a výhody: Ječmen je vhodný jako zavářka do polévek, pomazánek, salátů, k zapékání, dušení i jako příloha. Příprava: Ječmen důkladně propláchněte po tekoucí vodou, osolte, přidejte kapku oleje a vařte pod poklicí bez míchání. Po 30 min je zrno křupavé, po 60 min rozvařené (vhodné do pomazánek). Nechte 5 min dojít. Ječmen je vhodný jako zavářka do polévek, pomazánek, salátů, k zapékání, dušení i jako příloha.

PROBIO Hrách žlutý celý BIO 500 g

54.00 
PROBIO Hrách žlutý celý BIO 500 g Složení: Hrách žlutý celý* 100% *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte v suchu a temnu.  Příprava: Hrách namočte na 60 minut. Vařte v jiné vodě 45 -55 minut. Vlastnosti a výhody: Hrách se připravoval na mnoho způsobů. O velikonocch si lidé tradičně pražili pučálku a husté hrachové kaše či zapečený hrách s kroupami v podobě šouletu se na stole objevovaly velmi často. Tělu hrách dodává důležité bílkoviny, sílu a spousty energie. Zapomeňte na mdlé hrachové kaše ze školních jídelen. Hrách je vděčným základem domacích pomazánek - přidejte jen cibulku, česnek a bylinky. Připravíte z něho i vynikající polévky i indické pokrmy typu curry. Hrách je naší nevýznamnější a nejrozšířenější luštěninou u nás a dokonce se o něm zmiňují v pohádce O princezně na hrášku.

PROBIO Dvouzrnka BIO 500 g

59.00 
PROBIO Dvouzrnka BIO 500 g Pšenice dvouzrnka je archaická obilnina, která má svůj původ v Iránu, Iráku, Jordánsku, Sýrii a Palestině. Je vhodná do polévek, salátů, k zapékání, na přípravu masových a zeleninových směsí. Příprava: Dvouzrnku propláchněte, vložte do hrnce s vodou, osolte a přidejte kapku oleje. Vařte pod poklicí bez míchání. Po 30 min je zrno křupavé, po 60 min rozvařené a vhodné do pomazánek a nákypů. Po uvaření nechejte 5 min dojít. Složení: pšenice dvojzrnka* *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství .Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti do 75% Pšenice dvouzrnka je archaická obilnina, která má svůj původ v Iránu, Iráku, Jordánsku, Sýrii a Palestině.