PROBIO Zelená čočka BIO 500 g

69.00 
PROBIO Zelená čočka BIO 500 g Složení: zelená čočka* 100% *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Skvělá příloha Zelená čočka - kdo by ji neznal ze školní jídelny s párkem či vejcem. Zkuste to úplně jinak! Bude vám skvělou přílohou přílohu k obilným i zeleninovým pokrmům, dodá jiskru vašim rizotům i pilafům. Využijte toho, že krásně drží tvar a pohrajte si s ní.  Příloha ze zelené čočky dodá jiskru vašim rizotům, salátům nebo tradičně s párkem a chlebem.

PROBIO Mungo fazole BIO 500 g

73.00 
PROBIO Mungo fazole BIO 500 g Složení: mungo* 100 % *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě.   Mungo jsou malé olivově zelené fazolky, někdy jsou označovány jako "zelené sójové boby". Doba tepelné úpravy je kratší než u ostatních fazolí a jsou vhodné jako příloha k obilným pokrmům, do polévek a nákypů. Patří též k nejvhodnějším plodinám k nakličování. Příprava: Mungo důkladně propláchněte pod tekoucí vodou a namočte na 10-12 hodin do vody. Vařte je posléze v jin vodě! Délka vaření je proměnlivá, cca 30-60 min. a závisí na stáří semen. Při vaření nemíchejte, stačí jen zatřepat nádobou. Sbírejte pěnu a osolte až po uvaření.   Mungo jsou malé olivově zelené fazolky, někdy jsou označovány jako "zelené sójové boby". Doba tepelné úpravy je kratší než u ostatních fazolí a jsou vhodné jako příloha k obilným pokrmům, do polévek a nákypů.

PROBIO Hrách žlutý celý BIO 500 g

54.00 
PROBIO Hrách žlutý celý BIO 500 g Složení: Hrách žlutý celý* 100% *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte v suchu a temnu.  Příprava: Hrách namočte na 60 minut. Vařte v jiné vodě 45 -55 minut. Vlastnosti a výhody: Hrách se připravoval na mnoho způsobů. O velikonocch si lidé tradičně pražili pučálku a husté hrachové kaše či zapečený hrách s kroupami v podobě šouletu se na stole objevovaly velmi často. Tělu hrách dodává důležité bílkoviny, sílu a spousty energie. Zapomeňte na mdlé hrachové kaše ze školních jídelen. Hrách je vděčným základem domacích pomazánek - přidejte jen cibulku, česnek a bylinky. Připravíte z něho i vynikající polévky i indické pokrmy typu curry. Hrách je naší nevýznamnější a nejrozšířenější luštěninou u nás a dokonce se o něm zmiňují v pohádce O princezně na hrášku.

PROBIO Čočka červená loupaná BIO 500 g

74.00 
PROBIO Čočka červená loupaná BIO 500 g Po oloupání hnědočervené slupky má tato čočka červené zabarvení. Během vaření se její barva mění na tmavě žlutou. Je vhodná především do polévek, pomazánek, kaší a pikantních předkrmů. Příprava: čočku propláchneme, vložíme ji do hrnce se studenou vodou a vaříme 15-20 min doměkka. Osolíme až po uvaření. Složení: červená čočka loupaná* *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Alergeny: Výrobek může obsahovat stopy sezamu.  Skladujte při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 70%. Po oloupání hnědočervené slupky má tato čočka červené zabarvení. Během vaření se její barva mění na tmavě žlutou. Je vhodná především do polévek, pomazánek, kaší a pikantních předkrmů.

Komo Cizrna pražená nesolená 150 g

39.00 
Komo Cizrna pražená nesolená 150 g Pražená cizrna je křupavá a hodí se k rychlému použití, protože ji můžete mít neustále po ruce. Nahradíte s ní chipsy nebo oříšky. Přidejte ji do zeleninového salátu, nasypte na těstoviny s omáčkou nebo použijte do hotové polévky. Zařazením cizrny do jídelníčku doplníte bílkoviny i vlákninu, navíc také minerální látky a vitamíny. Skladování: Uchovávejte na suchém a chladném místě. Složení: Cizrna pražená nasucho 100 %. Může obsahovat stopy lepku, mléka, arašídů a ostatních skořápkových plodů.   Zpestřete si váš jídelníček praženou cizrnou. Příjemně křupavá pochoutka, kterou využijete na několik způsobů. Třeba do zeleninového salátu nebo jen tak samotnou na svačinu.

Heinz Fazole Chilli 390 g

46.00 
Heinz Fazole Chilli 390 g Složení: fazole (52 %), rajčata (33 %), voda, cukr, modifikovaný kukuřičný škrob, kvasný ocet lihový, jedlá sůl, Koření, česnekový protlak, chilli, výtažky z bylin, barvivo: paprikový extrakt Skladování: Chraňte před teplem. Po otevření neohřátý obsah přesuňte do vhodné nádoby, uchovávejte v chladničce a spotřebujte do 2 dnů. Fazole Chilli jsou pečené fazole v pálivé rajčatové omáčce s chilli.

Green Apotheke Hrách zelený loupaný půlený 500 g

22.00 
Green Apotheke Hrách zelený loupaný půlený 500 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Hrách zelený loupaný, půlený 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Nemusí se máčet! Jen uvaříme a za několik minut servírujeme skvělou kaši nebo krémovou polévku. Hrách je oblíbený pro svou jednoduchou přípravu a příjemnou chuť. Hrách je velmi sytý a vydatný, poskytuje bílkoviny vysoké kvality, má nízký glykemický index. Použití:  Hodí se k přípravě kaší, pyré a hustých polévek. Příprava: Loupaný a půlený hrách se před vařením nemusí namáčet. Pouze propláchneme a vaříme cca 30 minut do měkka. Upravujeme pak rozmixováním do požadované krémové konzistence. Může obsahovat stopy lepku. Hrách je oblíbený pro svou jednoduchou přípravu a příjemnou chuť. Hodí se k přípravě kaší, pyré a hustých polévek. Hrách je velmi sytý a vydatný, poskytuje bílkoviny vysoké kvality, má nízký glykemický index.

Green Apotheke Fazole mungo 500 g

53.00 
Green Apotheke Fazole mungo 500 g Administrativní zařazení: Luštěnina Složení: Fazole barevná mungo - vigna zlatá Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Na klíčení i vaření. Naklíčené mungo chutí připomíná mladý hrášek, má vynikající chuť! Tyto fazolky se specifickým aroma patří k nejvhodnějším plodinám k nakličování, čímž se významně zvyšuje obsah cenných látek. Použití: Vhodné do salátů i polévek. Klíčky mungo se nejčastěji konzumují syrové např. jako součást zeleninových salátů. Tepelně upravené mungo je vhodné do polévek i do směsí se zeleninou a masem. Příprava: Mungo propláchneme a namočíme na 4 - 8 hodin do vody. Vaříme v nové vodě 25 - 45 minut do požadovaného změknutí, závisí to na stáří semen. Během vaření sbíráme pěnu z povrchu, osolíme až po uvaření. Může obsahovat stopy lepku. Fazole mungo jsou vhodné na klíčení i vaření. Vhodné do salátů i polévek. Tyto fazolky se specifickým aroma patří k nejvhodnějším plodinám k nakličování - naklíčením se významně zvyšuje obsah cenných látek.

Green Apotheke Fazole adzuki 500 g

57.00 
Green Apotheke Fazole adzuki 500 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Fazole barevná adzuki- vigna hranatá 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal Vlastnosti a výhody: Mají výsadní postavení mezi ostatními fazolemi a to především v Japonsku a Číně. Neobsahují puriny, jsou doslova nabité minerály a mají blahodárný účinek na vaše ledviny. Zařaďte je proto častěji do svého jídelníčku a to zejména během zimních měsíců, kdy je tento orgán nejvíce zatížen. V Asii je s oblibou používají pro přípravu sladkých dezertů, pokud nebudete až takto odvážní, zkuste třeba pomazánku, fazolový guláš nebo "chilli". Použití: V asijské kuchyni se používají také do mouky, koláčů a pokrmů z rýže. Jsou rovněž vhodné k nakličování. Příprava: Fazole přebereme a namočíme přes noc na 10 - 12 hodin do vody. Poté vodu vylijeme, fazole propláchneme a vaříme v nové vodě cca 30 - 60 minut. Při vaření sbíráme z povrchu pěnu, zbavíme se tak drobných nečistot. Osolíme až po uvaření. Po uvaření se mohou fazole zdát trochu rozvařené, tato lehce kašovitá konzistence je však správná. Může obsahovat stopy lepku. Mají lehce oříškovou chuť a nenadýmají tolik jako jiné fazole. Jsou skvělé do polévek, kaší, nákypů a salátů.

Green Apotheke Čočka zelená tmavá 500 g

38.00 
Green Apotheke Čočka zelená tmavá 500 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Čočka drobnozrnná Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Ne nadarmo se říká "Komu se nelení tomu se zelení". Naší zelené čočce se nelení určitě. Je plná hodnotných mikroživin jako jsou kyselina listová, fosfor, železo, zinek a další. S její asistencí budete svěží a fit každý den. Stačí ji jen nechat naklíčit a přihodit do oblíbeného zeleninového salátu, který bude díky ní sytější. Nebo ji prostě uvařte, opět bez dlouhého namáčení. Použití: Lehce z ní pak připravíte mnoho pochutin. Ať už klasickou čočkovou polévku nebo populární "veggie burgr". Díky chuti, kterou propůjčí vašemu "burgru" si na něm zaručeně pochutnáte. Při vaření si udržuje tvar, proto je vhodná jako příloha nebo do salátů. Před vařením se nemusí namáčet. Je vhodná i na klíčení. Je bohatá na bílkoviny a má nízký glykemický index. Příprava: Čočku přebereme, propláchneme, vložíme ji do hrnce se studenou vodou, přivedeme k varu a vaříme pod pokličkou cca 15 - 20 minut doměkka "na skus". Osolíme až po uvaření. Můžeme ochutit kurkumou, saturejkou, nebo majoránkou. Pro zvýraznění chuti můžeme čočku zakápnout citrónem. Může obsahovat stopy lepku. Při vaření si udržuje tvar, proto je vhodná jako příloha nebo do salátů . Je bohatá na bílkoviny a má nízký glykemický index.

Green Apotheke Cizrna 500 g

34.00 
Green Apotheke Cizrna 500 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Cizrna 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Nepostradatelná součást jídelníčku každého vyznavače zdravého stravování. Tak jako všechny luštěniny i cizrna v kombinaci s obilovinou tvoří kompletní bílkovinu. Cizrna má kromě vysokého obsahu bílkovin také hodně železa a vitamínů, zejména skupiny B. Dobře zasytí nejen sportovce, její specifická oříšková chuť uspokojí také každého gurmána. Ať už z ní připravíte tradiční pomazánku "hummus", budete fritovat jako "falafel" nebo jen tak přidáte do salátu, vždy Vám dodá potřebnou energii a vitalitu. Použití: Hodí se na přípravu pomazánek (rozmixovaná), salátů, zeleninových směsí, polévek nebo jako příloha. Nejznámější pomazánkou z cizrny je hummus - pyré s česnekem, sezamovým krémem a citronovou šťávou. Příprava: Přebranou a propláchnutou cizrnu namočte na několik hodin (až 12 hodin) do většího množství vody. Po nabobtnání je dobré vodu z cizrny slít a na vaření použít novou - usnadní to její trávení. Následně ji v nepřikryté nádobě vařte doměkka a až na závěr osolte dle chuti. Může obsahovat stopy lepku. Cizrna je velmi ceněná luštěnina s vynikajícím oříškovým aroma. Skvěle se hodí do pomazánek, pyré, salátů, polévek i jako příloha.

Country Life Hrách zelený půlený BIO 500 g

17.00 
Country Life Hrách zelený půlený BIO 500 g Hrách je velmi sytý a vydatný, v kombinaci se zeleninou a obilovinami poskytuje bílkoviny vysoké kvality. U nás jsou k dostání dvě odrůdy, zelená a žlutá. Není mezi nimi chuťově velký rozdíl a obě se stejně dlouho vaří. Hrách poskytuje tělu značné množství vitaminů skupiny B. Složení: hrách zelený půlený* 100 %. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství. Návod k přípravě: Loupaný a půlený hrách se před vařením nemusí namáčet, jen propláchněte. Uvařený je za 30 minut. Zelený hrách loupaný a půlený má výhodu, že je rychle uvařený. Nemusíte ho předem namáčet, jen propláchnout. Skvělou krémovou polévku nebo kaši vykouzlíte za pár minut.

Country Life Hrách zelený celý BIO 500 g

29.00 
Country Life Hrách zelený celý BIO 500 g Složení: Hrách zelený celý*. Může obsahovat stopy lepku a sóji. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti do 65 %. Nevystavujte přímým slunečním paprskům. Návod k přípravě: Hrách zelený celý namočte na 8 - 12 hodin, propláchněte a vařte do měkka 60 minut. Alergeny: Může obsahovat stopy lepku a sóji, produkt kontrolovaného ekologického zemědělství. Může obsahovat stopy lepku a sóji, produkt kontrolovaného ekologického zemědělství.

Country Life Čočka červená půlená BIO 500 g

62.00 
Country Life Červená čočka BIO 500 g je skutečně velmi oblíbená luštěnina. Použití červené čočky je nesmírně široké. Narozdíl od ostatních luštěnin je velmi rychle uvařená a nepůsobí nadýmavě. Červená čočka by vám ve spíži nikdy neměla chybět. Pokud ji máte po ruce, rychle vykouzlíte spousty chutných a zdravých receptů. Výborná je pomazánka, a pokud vám zbyde, přidejte ovesné vločky, okořeňte, tvarujte karbanátky, smažte na oleji nebo pečte v troubě. Můžete ji přidat do leča nebo do zeleninové polévky. Výborná je krémová polévka z mrkve a červené čočky. Díky obsahu bílkovin, minerálních látek a vitaminů každé jídlo, do kterého červenou čočku přidáte, velmi zhodnotíte. Složení: čočka červená*. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Návod k přípravě: Červenou čočku loupanou nemusíte před vařením namáčet, jen propláchněte. Uvařená je za 15–20 minut. Alergeny: Může obsahovat stopy lepku. Skladování: Skladujte při relativní vlhkosti do 70 %. Legislativní zařazení: Luštěniny - čočka drobnozrnná. Červená čočka je skutečně velmi oblíbená luštěnina. Použití červené čočky je nesmírně široké. Narozdíl od ostatních luštěnin je velmi rychle uvařená a nepůsobí nadýmavě.

Country Life Cizrna BIO 1 kg

110.00 
Country Life Cizrna BIO 1 kg Všestranná královna luštěnin. Uvaříte z ní úžasně jemné pyré, hummus nebo fritovaný falafel. Složení: Cizrna*. Může obsahovat stopy lepku, arašídů, sóji, skořápkových plodů a sezamu. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Všestranná královna luštěnin ze které vykouzlíte úžasný veganský humus a jiné dobroty.

Bonavita Sojové kostky gastro 1500 g

169.00 
Bonavita Sojové kostky gastro 1500 g Sójové boby jsou luštěnina nezvykle bohatá na bílkoviny. Obsah sójového proteinu může být až 35 %. Složení: Odtučněná sójová mouka. Výrobek obsahuje sóju. Výrobek může obsahovat stopy cereálií obsahujících lepek, mléka a výrobků z něj, arašídů a lískových ořechů. Vyrobené z genově neošetřených surovin. Gastro balení.

Bonavita Sojové kostky 300 g

55.00 
Bonavita Sojové kostky 300 g Sójové boby jsou luštěnina nezvykle bohatá na bílkoviny. Obsah sójového proteinu může být až 35 %. Složení: Odtučněná sójová mouka. Výrobek může obsahovat stopy obilovin obsahujících lepek, mléka a výrobků z něj, arašídů a lískových ořechů.      Vyrobené z genově neošetřených surovin, rodinné balení.    

BIO IDEA Fazole mix sterilované 400 g

46.00 
BIO IDEA Fazole mix sterilované 400 g  Využití: polévky - luštěniny dobře ladí se zeleninou, houbami, bramborami, obilovinami placky - rozmixujte vařenou luštěninu, přidejte koření, bylinky, vajíčko a mouku, tvořte placky a smažte dozlatova z obou stran zapečená - fazoli můžete zapékat podobně jako mleté maso, např. lasagne nebo musaka v omáčce - fazole může skvěle nahradit maso v omáčce kaše - rozmixovaná luštěnina slouží dobře jako příloha salát - vychlazenou fazoli lze zamíchat do salátu a obohatit tak jeho chuť pomazánka - luštěniny mixujte s dušenou nebo pečenou zeleninou, s uvařenou rýží, s vločkami, s houbami, s uvařenými obilovinami, s pomazánkami z ořechů a semínek, s trochou kvalitního panenského oleje Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Složení: Voda, fazole červená ledvina* (15%), cizrna* (15%), fazole bílá malá* (15%), fazole máslová* (15%), mořská sůl. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Směs fazolí a cizrny v biokvalitě s troškou mořské soli. Praktické balení například na cesty, ale také pokud potřebujete připravit zdravý rychlý a plnohodnotný pokrm. Usnadní vám přípravu jídla, fazole je vhodná k přímé spotřebě bez úpravy. Můžete z ní připravit kaši, zahustit s ní polévku nebo ji přidat k zeleninovému jídlu místo masa.