PROBIO Cizrna BIO 500 g

58.00 
PROBIO Cizrna BIO 500 g Cizrně se někdy říká římský hrách. Možnosti jejího využití v přípravě pokrmů jsou pestré. Má vynikající oříškové aroma, které dodá pokrmům šmrnc. Je vhodná na přípravu pomazánek (rozmixovaná), salátů, zeleninových směsí, polévek nebo jako příloha. Příprava: Cizrnu důkladněte propláchněte pod tekoucí vodou. Namočte nejlépe na 12 hod do vody. Voduvyměňte a vařte cca 1 hod, na přípravu pomazánky ještě o 15 min déle. Během vaření nemíchejte a sbírejte pěnu. Osolte až po uvaření. Složení: cizrna* *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Alergeny: Výrobek může obsahovat stopy sezamu.  Cizrně se někdy říká římský hrách. Možnosti jejího využití v přípravě pokrmů jsou pestré. Má vynikající oříškové aroma, které dodá pokrmům šmrnc. Je vhodná na přípravu pomazánek (rozmixovaná), salátů, zeleninových směsí, polévek nebo jako příloha.

Green Apotheke Cizrna 500 g

38.00 
Green Apotheke Cizrna 500 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Cizrna 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Nepostradatelná součást jídelníčku každého vyznavače zdravého stravování. Tak jako všechny luštěniny i cizrna v kombinaci s obilovinou tvoří kompletní bílkovinu. Cizrna má kromě vysokého obsahu bílkovin také hodně železa a vitamínů, zejména skupiny B. Dobře zasytí nejen sportovce, její specifická oříšková chuť uspokojí také každého gurmána. Ať už z ní připravíte tradiční pomazánku "hummus", budete fritovat jako "falafel" nebo jen tak přidáte do salátu, vždy Vám dodá potřebnou energii a vitalitu. Použití: Hodí se na přípravu pomazánek (rozmixovaná), salátů, zeleninových směsí, polévek nebo jako příloha. Nejznámější pomazánkou z cizrny je hummus - pyré s česnekem, sezamovým krémem a citronovou šťávou. Příprava: Přebranou a propláchnutou cizrnu namočte na několik hodin (až 12 hodin) do většího množství vody. Po nabobtnání je dobré vodu z cizrny slít a na vaření použít novou - usnadní to její trávení. Následně ji v nepřikryté nádobě vařte doměkka a až na závěr osolte dle chuti. Může obsahovat stopy lepku. Cizrna je velmi ceněná luštěnina s vynikajícím oříškovým aroma. Skvěle se hodí do pomazánek, pyré, salátů, polévek i jako příloha.

Country Life Cizrna BIO 1 kg

115.00 
Country Life Cizrna BIO 1 kg Všestranná královna luštěnin. Uvaříte z ní úžasně jemné pyré, hummus nebo fritovaný falafel. Složení: Cizrna*. Může obsahovat stopy lepku, arašídů, sóji, skořápkových plodů a sezamu. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Všestranná královna luštěnin ze které vykouzlíte úžasný veganský humus a jiné dobroty.

Biolinie Konzerva cizrna BIO 400 g

43.00 
Biolinie Konzerva cizrna BIO 400 g Složení: vařená cizrna*, pitná voda, jedlá sůl *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Cizrna sterilovaná, když ji potřebujete opravdu hned Cizrna sterilovaná vždy po ruce, připravena k okamžitému použití. Rychlá varianta pro všechny milovníky cizrny. Vyniká výbornou, lehce oříškovou chutí. Připravíte z ní saláty, pomazánky (včetně známého hummusu), polévky, orientální pokrmy nebo si ji dejte jako výjimečnou přílohu. Cizrna sterilovaná, když ji potřebujete opravdu hned Cizrna sterilovaná vždy po ruce, připravena k okamžitému použití. Rychlá varianta pro všechny milovníky cizrny.

BIO IDEA Cizrna sterilovaná 400 g

48.00 
BIO IDEA Cizrna sterilovaná 400 g Sterilovaná cizrna v biokvalitě má velmi jemnou texturu a vůni. Usnadní vám přípravu jídla, je vhodná k přímé spotřebě bez úpravy. Její konzistence je příjemně měkká a chuť lehce sladká. Můžete z ní připravit kaši, zahustit s ní polévku nebo ji přidat k zeleninovému jídlu místo masa. Využití: kaše - klasickou hrachovou kaši můžete obměnit, když použijete římský hrách místo běžného polévka - rozmixováním cizrny se zeleninovým vývarem získáte skvělou krémovou polévku, kterou můžete zjemnit alternativou smetany, nebojte se celou cizrnu přidat i do klasických zeleninových či houbových polévek karbanátky - rozmixujte luštěninu, přidejte koření, bylinky, vajíčko a mouku, tvořte placky a smažte dozlatova z obou stran omáčky - cizrna chutná skvěle v omáčkách zahuštění - rozmixovaná cizrna zahustí polévku i omáčku saláty - cizrna může být chutným doplňkem zeleninového salátu Římský hrách se získává z rostliny s názvem cizrna beraní. Domestikována byla před 7 000 lety v oblasti kolem Turecka a Sýrie. Dnes se převážně pěstuje a používá v Indii. Plodem rostliny je lusk až s deseti kulovitými semeny nažloutlé barvy. Je to třetí nejrozšířenější luštěnina na světě hned po hrachu setém a fazolu obecném. Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Složení: Cizrna* (60%), voda, mořská sůl. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování: Skladujte při pokojové teplotě. Po otevření ihned spotřebujte. Sterilovaná cizrna v biokvalitě je hitem posledních měsíců. Má velmi jemnou texturu a vůni. Je vhodná k přímé spotřebě bez úpravy. Můžete z ní připravit kaši, zahustit s ní polévku nebo ji přidat k zeleninovému jídlu místo masa.

Auga Cizrna bez nálevu BIO 150 g

40.00 
Auga Cizrna bez nálevu BIO 150 g Cizrna je bohatá na vlákninu, bílkoviny, má přirozeně nízký obsah cukru, neobsahuje konzervanty a alergeny a je vhodná pro vegany. Využití například na přípravu pomazánek, polévek, do salátu a spoustu dalších chutných pokrmů. Pěstuje se přirozeně, aniž by docházelo k vyčerpání půdy, používání inovativních technologií a přísnému vyhýbání se jakýmkoli chemikáliím v procesu. Výhodou je také obal. Polévka je zabalena v inovativním odlehčeném sáčku. Bylo prokázáno, že tento vak má během životního cyklu produktu výrazně nižší emise CO2 ve srovnání se skleněnou nádobou podobné velikosti. Složení: Cizrna* 97 %, voda, mořská sůl 0,8 %. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Sterilizovaná cizrna bez nálevu a vhodná k okamžité konzumaci. Neobsahuje žádné konzervanty ani alergeny, ale spoustu bílkovin.

Auga Cizrna ve slaném nálevu BIO 400 g

56.00 
Auga Cizrna ve slaném nálevu BIO 400 g Sterilovaná cizrna je bohatá na vlákninu, má přirozeně nízký obsah cukru, neobsahuje konzervanty a alergeny a je vhodná pro vegany. Pěstuje se přirozeně, aniž by docházelo k vyčerpání půdy, používání inovativních technologií a přísnému vyhýbání se jakýmkoli chemikáliím v procesu. Výhodou je také obal. Polévka je zabalena v inovativním odlehčeném sáčku. Bylo prokázáno, že tento vak má během životního cyklu produktu výrazně nižší emise CO2 ve srovnání se skleněnou nádobou podobné velikosti. Využití například na přípravu pomazánek, polévek, do salátu a spoustu dalších chutných pokrmů. Složení: Cizrna* 60 %, pitná voda, mořská sůl. *= z kontrolovaného ekologického zemědělství. Sterilovaná cizrna ve slaném nálevu, bohatá na vlákninu. Vhodná pro vegany.

GRIZLY Cizrna Kabuli 1000 g

69.00 
GRIZLY Cizrna Kabuli 1000 g Vlastnosti a výhody: Kabuli cizrna je prémiové kvality, má větší plody, hladkou slupku, výbornou oříškovou chuť a příjemnou texturu. Pěstuje se ve středomoří, jižní Evropě, severní Africe, jižní Americe a na indickém subkontinentu. Její název pochází z oblasti v Afghánistánu (Kábul). Cizrna je plná důležitých živn, především bílkoviny, a sacharidů, ale také vlákniny. Obsahuje železo, fosfor, vápník, hořčík, mangan, zinek a vitamíny skupiny B, C a A. Navíc fosforu, hořčíku a vápníku má nejvíce ze všech luštěnin (hrách, čočka, fazole, sójové boby).Vysoký obsah vlákniny pomáhá regulovat funkci střev, zmíněné minerální látky se zase podílí se na tvorbě a udržování struktury a pevnosti kostí.  Použití: Cizrna se skvěle hodí do salátů, polévek, ale i jako hlavní chod. Před vařením je potřeba ji alespoň na 8 hodin namočit. Doporučujeme vodu slít a ještě cizrnu propláchnout. Vařte alespoň hodinu, někdy i déle v závislosti na druhu a velikosti. Nejoblíbenější pochoutkou poslední doby je hummus z cizrny.  Více informací o luštěninách a jejich vlastnostech si můžete přečíst v našem medvědím blogu. Zajímavé recepty a nápady také naleznete v našem magazínu. Administrativní zařazení: Luštěnina. Složení: Cizrna Kabuli 100 %. Země původu: Rusko, Argentina, Česká republika, Ukrajina. Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu). Může obsahovat stopy lepku. Cizrna neboli hrách římský je oblíbená surovina na přípravu hummusu, ale i celé řady dalších pochoutek. Má oříškovou vůni a jemnou texturu. Obsahuje nejvyšší množství fosforu, hořčíku a vápníku ze všech luštěnin.

Country Life Cizrna BIO 500 g

64.00 
Country Life Cizrna BIO 500g dodává tělu významné množství bílkovin, jehož obsah je stejný nebo větší než v mase či vejcích. Z minerálů stojí za zmínku železo (třikrát více než v mase), draslík, hořčík, vápník a zinek. Dodává tělu mnoho energie a je zdrojem nejdůležitějších živin. Složení: cizrna* (hrách římský). *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Návod k přípravě: Cizrnu namočte na 8 - 12 hodin, propláchněte a vařte do měkka 1 - 1,5 hodiny. Alergeny: Může obsahovat stopy lepku. Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Legislativní zařazení: Luštěniny - cizrna Cizrna dodává tělu významné množství bílkovin, jehož obsah je stejný nebo větší než v mase či vejcích. Z minerálů stojí za zmínku železo (třikrát více než v mase), draslík, hořčík, vápník a zinek.

Komo Cizrna pražená nesolená 150 g

39.00 
Komo Cizrna pražená nesolená 150 g Pražená cizrna je křupavá a hodí se k rychlému použití, protože ji můžete mít neustále po ruce. Nahradíte s ní chipsy nebo oříšky. Přidejte ji do zeleninového salátu, nasypte na těstoviny s omáčkou nebo použijte do hotové polévky. Zařazením cizrny do jídelníčku doplníte bílkoviny i vlákninu, navíc také minerální látky a vitamíny. Skladování: Uchovávejte na suchém a chladném místě. Složení: Cizrna pražená nasucho 100 %. Může obsahovat stopy lepku, mléka, arašídů a ostatních skořápkových plodů.   Zpestřete si váš jídelníček praženou cizrnou. Příjemně křupavá pochoutka, kterou využijete na několik způsobů. Třeba do zeleninového salátu nebo jen tak samotnou na svačinu.