Semix Klíčená čočka červená lupínky 250 g

77.00 
Semix Klíčená čočka červená lupínky 250 g Klíčené lupínky můžete díky jejich tepelné úpravě ihned konzumovat. Klíčení je proces, který má za úkol poskytnout dostatek živin rostoucímu organismu - tedy klíčku. Naklíčené zrno je díky tomu pro naše tělo lépe stravitelné ve srovnání s nenaklíčeným zrnem. Klíčené lupínky z červené čočky jsou vhodné k okamžité konzumaci - ideální do salátů, pomazánek a hotových jídel. Složení: Lupínky z naklíčené červené čočky sušené 100 %. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Lupínky z naklíčené červené čočky sušené jsou pro tělo lépe stravitelné a oproti nenaklíčenému zrnu mají zvýšenou výživovou hodnotu.

PROBIO Zelená čočka BIO 500 g

69.00 
PROBIO Zelená čočka BIO 500 g Složení: zelená čočka* 100% *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Skvělá příloha Zelená čočka - kdo by ji neznal ze školní jídelny s párkem či vejcem. Zkuste to úplně jinak! Bude vám skvělou přílohou přílohu k obilným i zeleninovým pokrmům, dodá jiskru vašim rizotům i pilafům. Využijte toho, že krásně drží tvar a pohrajte si s ní.  Příloha ze zelené čočky dodá jiskru vašim rizotům, salátům nebo tradičně s párkem a chlebem.

PROBIO Čočka červená loupaná BIO 500 g

77.00 
PROBIO Čočka červená loupaná BIO 500 g Po oloupání hnědočervené slupky má tato čočka červené zabarvení. Během vaření se její barva mění na tmavě žlutou. Je vhodná především do polévek, pomazánek, kaší a pikantních předkrmů. Příprava: čočku propláchneme, vložíme ji do hrnce se studenou vodou a vaříme 15-20 min doměkka. Osolíme až po uvaření. Složení: červená čočka loupaná* *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Alergeny: Výrobek může obsahovat stopy sezamu.  Skladujte při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 70%. Po oloupání hnědočervené slupky má tato čočka červené zabarvení. Během vaření se její barva mění na tmavě žlutou. Je vhodná především do polévek, pomazánek, kaší a pikantních předkrmů.

GRIZLY Čočka černá Beluga 1000 g

89.00 
GRIZLY Čočka černá Beluga 1000 g Vlastnosti a výhody: Čočka jedlá je křovinatá jednoletá rostlina z čeledi bobovitých. Pěstuje se v pěti barevných druzích (červená, černá, hnědá, zelená a žlutá) v oblastech Středomoří a Střední Asii. Čočka černá Beluga díky svým drobným černým zrnkům vypadá trochu jako kaviár, a proto si získala i své jméno (podle kaviáru Beluga). Je skvělým zdrojem bílkoviny, ale také vlákniny, vitaminů a minerálů při nízkém obsahu tuků. Vláknina v ní obsažená pomáhá regulovat funkci střev, a tak je vhodnou prevencí proti zácpě. Čočka obsahuje ze všech luštěnin nejvíce železa, které podporuje krevní oběh a prospívá srdci. Je velmi dobře stravitelná, nenadýmá. Použití: Můžeme ji na 2 hodiny namočit a doba vaření se pak zkrátí na 10 minut, bez namáčení vaříme obvyklých 20 minut. Doporučujeme slít vodu a čočku ještě propláchnout. Čočka černá si na rozdíl od červené, hnědé a žluté i po uvaření zachovává svůj tvar i konzistenci, proto se skvěle hodí do salátů, polévek nebo jako zdravá příloha. Vypadá opravdu luxusně, hodí se i na ozdobu chlebíčků namísto kaviáru.  Více informací o luštěninách a jejich vlastnostech si můžete přečíst v našem medvědím blogu. Zajímavé recepty a nápady také naleznete v našem magazínu. Administrativní zařazení: Luštěnina Složení: Čočka Beluga neloupaná sušená 100 %.  Země původu: Kanada, Česká republika, Ukrajina. Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu). Může obsahovat stopy lepku. Drobná černá zrnka čočky Beluga vypadají trochu jako kaviár, a tak si získala i své jméno podle kaviáru Beluga. Má jemně oříškovou chuť, výborně drží tvar a luxusně ozdobí každý talíř, ať už ve formě salátu nebo zdravé přílohy. 

Green Apotheke Čočka červená loupaná půlená 500 g

44.00 
Green Apotheke Čočka červená loupaná půlená 500 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Čočka drobnozrnná 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Báječně chutná, je rychle připravená a dobře stravitelná. Po oloupání hnědočervené slupky má tato čočka červené zabarvení, během vaření se její barva mění na tmavě žlutou. Červená čočka je velmi oblíbenou luštěninou, před přípravou se nemusí namáčet. Je velice rychle uvařená, a protože nemá slupku, je také dobře stravitelná. Použití: Hodí se do karbanátků, salátů nebo polévek. Můžete si z ní připravit skvělý vegetariánský burgr. Příprava: Čočku přebereme, propláchneme a dáme vařit do studené vody. Přivedeme k varu a vaříme pod pokličkou asi 10 - 15 minut. Osolíme až po uvaření. Může obsahovat stopy lepku. Červená čočka loupaná je  skvělá surovina do kuchyně. Lze ji použít na polévku, do kabanátků, anebo si z ní vyrobit vegetariánksý burgr. 

Country Life Čočka zelená velká BIO 500 g

54.00 
Country Life Čočka zelená velká BIO 500 g Vysoce energetická a výživná luštěnina, která obsahuje jen málo tuků. Je bohatá na kyselinu listovou a železo.  Zelená čočka má plochá semínka s velkým významem pro lidský organismus. Je to vysoce energetická a výživná luštěnina s nízkým obsahem tuků. Je také výborným zdrojem nerozpustné a rozpustné vlákniny. Doplňuje zásoby železa ,vitamíny skupiny B. Složení: čočka zelená velká*. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Návod k přípravě: Zelenou čočku namočte na 2 - 5 hodin, propláchněte a vařte do měkka cca 30 minut. Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Čočka je vysoce energetická a výživná luštěnina, která obsahuje jen málo tuků. Je bohatá na kyselinu listovou a železo.

Country Life Čočka červená půlená BIO 500 g

62.00 
Country Life Červená čočka BIO 500 g je skutečně velmi oblíbená luštěnina. Použití červené čočky je nesmírně široké. Narozdíl od ostatních luštěnin je velmi rychle uvařená a nepůsobí nadýmavě. Červená čočka by vám ve spíži nikdy neměla chybět. Pokud ji máte po ruce, rychle vykouzlíte spousty chutných a zdravých receptů. Výborná je pomazánka, a pokud vám zbyde, přidejte ovesné vločky, okořeňte, tvarujte karbanátky, smažte na oleji nebo pečte v troubě. Můžete ji přidat do leča nebo do zeleninové polévky. Výborná je krémová polévka z mrkve a červené čočky. Díky obsahu bílkovin, minerálních látek a vitaminů každé jídlo, do kterého červenou čočku přidáte, velmi zhodnotíte. Složení: čočka červená*. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Návod k přípravě: Červenou čočku loupanou nemusíte před vařením namáčet, jen propláchněte. Uvařená je za 15–20 minut. Alergeny: Může obsahovat stopy lepku. Skladování: Skladujte při relativní vlhkosti do 70 %. Legislativní zařazení: Luštěniny - čočka drobnozrnná. Červená čočka je skutečně velmi oblíbená luštěnina. Použití červené čočky je nesmírně široké. Narozdíl od ostatních luštěnin je velmi rychle uvařená a nepůsobí nadýmavě.

BIO IDEA Čočka sterilovaná BIO 400 g

44.00 
BIO IDEA Čočka sterilovaná BIO 400 g Administrativní zařazení: Luštěnina Složení: Čočka sušená* 60 %, pitná voda 39,3 %*, mořská sůl 0,7 %* *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Země původu: Mimo EU Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Po otevření v lednici. Vlastnosti a výhody: Sterilovaná čočka má široké využití ve studené i teplé kuchyni a je v bio kvalitě. Použití: Hodí se do polévek, kaší, rizot, placek, pomazánek i salátů. Sterilovaná čočka je určená k přímé spotřebě a má široké využití v teplé i studené kuchyni. A je v bio kvalitě.

Green Apotheke Čočka zelená tmavá 500 g

38.00 
Green Apotheke Čočka zelená tmavá 500 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Čočka drobnozrnná Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Ne nadarmo se říká "Komu se nelení tomu se zelení". Naší zelené čočce se nelení určitě. Je plná hodnotných mikroživin jako jsou kyselina listová, fosfor, železo, zinek a další. S její asistencí budete svěží a fit každý den. Stačí ji jen nechat naklíčit a přihodit do oblíbeného zeleninového salátu, který bude díky ní sytější. Nebo ji prostě uvařte, opět bez dlouhého namáčení. Použití: Lehce z ní pak připravíte mnoho pochutin. Ať už klasickou čočkovou polévku nebo populární "veggie burgr". Díky chuti, kterou propůjčí vašemu "burgru" si na něm zaručeně pochutnáte. Při vaření si udržuje tvar, proto je vhodná jako příloha nebo do salátů. Před vařením se nemusí namáčet. Je vhodná i na klíčení. Je bohatá na bílkoviny a má nízký glykemický index. Příprava: Čočku přebereme, propláchneme, vložíme ji do hrnce se studenou vodou, přivedeme k varu a vaříme pod pokličkou cca 15 - 20 minut doměkka "na skus". Osolíme až po uvaření. Můžeme ochutit kurkumou, saturejkou, nebo majoránkou. Pro zvýraznění chuti můžeme čočku zakápnout citrónem. Může obsahovat stopy lepku. Při vaření si udržuje tvar, proto je vhodná jako příloha nebo do salátů . Je bohatá na bílkoviny a má nízký glykemický index.

GRIZLY Čočka červená loupaná BIO 500 g

79.00 
GRIZLY Čočka červená loupaná BIO 500 g Administrativní zařazení: Luštěnina Složení: Čočka červená loupaná* 100%   *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Země původu: Turecko Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Vlastnosti a výhody: Čočka jedlá je křovinatá jednoletá rostlina z čeledi bobovitých. Pěstuje se v pěti barevných druzích (červená, černá, hnědá, zelená a žlutá) v oblastech Středomoří a Střední Asii. Čočka červená je zdrojem kyseliny listové, železa, fosforu, zinku, vitamínu B6 a vlákniny. Je ze všech druhů čočky nejlépe stravitelná při zachování vysokého obsahu bílkovin, a proto se hodí i pro malé děti a kojící maminky. Vláknina v ní obsažená pomáhá regulovat funkci střev, a tak je vhodnou prevencí proti zácpě. Čočka obsahuje ze všech luštěnin nejvíce železa, které podporuje krevní oběh a prospívá srdci.  Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Použití: Obvykle se používá do polévek a pikantních předkrmů, pomazánek nebo jako kašovitá příloha. Skvěle chutná v kombinaci s obilovinami, například s rýží nebo quinoou. Je nedílnou součástí známého Indického dhálu, ale i dalších zajímavých pochoutek. Díky obsahu bílkovin, minerálních látek a vitaminů každé jídlo, do kterého červenou čočku přidáte, velmi zhodnotíte. Způsob přípravy: Snadné a rychlá příprava. Není potřeba ji před vařením namáčet, stačí pouze propláchnout. Vaří se také krátce asi 15 - 20 minut. Pozor, má tendenci se rozpadat a měnit barvu na žlutou, solíme až po uvaření.  Více informací o luštěninách a jejich vlastnostech si můžete přečíst v našem medvědím blogu. Zajímavé recepty a nápady také naleznete v našem magazínu. Čočka červená loupaná má ve skutečnosti oranžovou barvu a vařením se překvapivě mění na žlutou. To však nemá žádný vliv na její výživné složení. Navíc je ze všech luštěnin nejlépe stravitelná a doporučuje se i pro malé děti a kojící maminky. Vychutnejte si ji v biokvalitě.

Green Apotheke Čočka žlutá loupaná půlená 500 g

40.00 
Green Apotheke Čočka žlutá loupaná půlená 500 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Čočka velkozrná 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal Vlastnosti a výhody: Žlutá čočka se před vařením nemusí namáčet, ale pozor, velmi snadno se rozváří. Použití: Vhodná na kaši i do polévek. Typická pro indickou kuchyni. Používá se zejména při vaření pokrmů indické kuchyně, na husté čočkovo-zeleninové kari. Příprava: Žlutá čočka je ideální surovinou pro rychlé vaření, nemusí se totiž namáčet jako klasická čočka. Stačí ji povařit jen 12 minut. Pravidelně zkoušejte měkkost, žlutá čočka se totiž snadno rozvaří. Může obsahovat stopy lepku. Tato čočka je typická pro indickou kuchyni. Žlutá čočka se před vařením nemusí namáčet, ale pozor, velmi snadno se rozváří. Má jemnou chuť a moučnou strukturu. Používá se zejména při vaření pokrmů indické kuchyně, na husté čočkovo-zeleninové karí.

Green Apotheke Čočka černá 300 g

35.00 
Green Apotheke Čočka černá 300 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Čočka černá drobnozrnná100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Netradiční černá čočka se od jiných druhů liší barvou, ale i zemitější chutí. Svými drobnými zrnky i barvou připomíná kaviár, má lehce oříškovou chuť a skvělý nutriční profil. Postupně si získává stále větší oblibu i v našich kuchyních. Použití: Výborně se hodí do salátů, jako příloha k lososovi i drůbeži. Skvěle také chutná s kořenovou zeleninou, vlašskými ořechy či v pomazánkách. Je drobnější a chutí se také hodí do nádivek či polévek. Příprava: Čočku přebereme, propláchneme, vložíme do hrnce se studenou vodou, přivedeme k varu a vaříme pod pokličkou cca 25 - 30 min. Můžeme osolit i v průběhu vaření, ochutit kurkumou, saturejkou nebo majoránkou. Může obsahovat stopy lepku. Tento luxusní druh luštěniny vyniká rychlou přípravou a jemně oříškovou chutí. Drobná zrnka po uvaření výborně drží tvar.

Country Life Čočka červená celá loupaná 500 g BIO

66.00 
Country Life Čočka červená celá loupaná 500 g BIO   polévky - čočku přideje do zeleninové polévky nebo z ní umixujte hladký krém s řádnou dávkou horké vody, krém ochuťte česnekem a chilli, exotickou verzi můžete mít, pokud přidáte kokosové mléko a kurkumu kaše - po uvaření čočku jednoduše rozmixujte, případně přidejte horkou vodu pro hladší konzistenci, dochucujte dle libosti kořením pomazánka - rozmixovaná čočka a jáhly dohromady skvěle fungují jako chutná pomazánka zahušťování - s uvařenou čočkou zahustíte guláš nebo jiné hutné třeba zeleninové jídlo v hrnci rizoto - s bulgurem a dalšími klasickými přísadami, které běžně dáváte do rizota, vytvoříte z čočky výborné a snadné jídlo na sladko - čočku rozmixujete se smetanou a banánem, oblíbený pokrm především u dětí salát - vychladlá uvařená čočka se může přidat i do studeného salátu, dobře se hodí například k brokolici a rýži placky - vychladlou čočku kombinujte s bylinkami, česnekem, chilli, červenou cibulí a zasypte rýžovou moukou, vytvořte placičky a usmažte na pánvi Červená čočka je zbavená slupky, takže nenadýmá jako jiné luštěniny. Po uvaření se vždy rozpadá, je až kašovitá. Nejde tomu zabránit, raději toho využijte a udělejte z ní třeba kaši nebo polévku.  Jelikož se nejedná o celá semena, červenou čočku nenaklíčíte. Říkáme jí sice červená, ale je spíše oranžová, po uvaření dokonce až žlutá. Pokud chcete mít čočku do červena, vařte ji s kari nebo kurkumou. Červená čočka pochází z Turecka a postupně se rozšířila do celé Asie a dnes už i Evropy. U nás se stále jedná o trochu exotickou surovinu pro přípravu jídel. Oblíbená je značně v Indii, kde čočka na talíři nahrazuje maso, protože velkou část populace tvoří vegetariáni. Rostlina plodící čočku je asi 40 cm vysoká a její semena najdeme v luscích. Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Složení Čočka červená celá loupaná*. Může obsahovat stopy lepku, arašídů, sóji, skořápkových plodů a sezamu. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství   Červená čočka nemá slupku jako jiné luštěniny a je zbarvená do oranžové. Nemusí se namáčet a je rychle uvařená. Po uvaření se rozpadá a hodí se tak především k přípravě kaše nebo polévky.

Auga Hnědá čočka bez nálevu BIO 150 g

54.00 
Auga Hnědá čočka bez nálevu BIO 150 g Hnědá čočka bez nálevu obsahuje veliké množství bílkovin a neobsahuje lepek. Čočku můžete přidat do čerstvého salátu, do polévky nebo jako přílohu. Neobsahuje žádné konzervanty, alergeny a je vhodná i pro vegany. Pěstuje se přirozeně, aniž by docházelo k vyčerpání půdy, používání inovativních technologií a přísnému vyhýbání se jakýmkoli chemikáliím v procesu. Výhodou je také obal. Polévka je zabalena v inovativním odlehčeném sáčku. Bylo prokázáno, že tento vak má během životního cyklu produktu výrazně nižší emise CO2 ve srovnání se skleněnou nádobou podobné velikosti. Složení: Hnědá čočka* 99,2 %, mořská sůl 0,8 %.  *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Hnědá čočka je bez nálevu a určena k přímé konzumaci. Neobsahuje žádné konzervanty ani alergeny, za to má spoustu vlákniny.

PROBIO Červená čočka neloupaná BIO 500 g

58.00 
PROBIO Červená čočka neloupaná BIO 500 g Červenou čočku není nutno před vařením namáčet. Při vaření má tendenci se velmi rychle uvařit a rozpadnout. Proto je vhodná především do polévek a pikantních předkrmů nebo jako příloha. Příprava: Čočku propláchneme, vložíme ji do hrnce se studenou vodou a vaříme 15-20 min doměkka. Osolíme až po uvaření. Složení: červená čočka* neloupaná *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Alergeny: Výrobek může obsahovat stopy sezamu.  Červenou čočku není nutno před vařením namáčet. Při vaření má tendenci se velmi rychle uvařit a rozpadnout. Proto je vhodná především do polévek a pikantních předkrmů nebo jako příloha.

GRIZLY Čočka černá Beluga BIO 500 g

69.00 
GRIZLY Čočka černá Beluga BIO 500 g Administrativní zařazení: Luštěnina Složení: Čočka černá Beluga* 100% CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Země původu: Kanada Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu) Vlastnosti a výhody: Čočka jedlá je křovinatá jednoletá rostlina z čeledi bobovitých. Pěstuje se v pěti barevných druzích (červená, černá, hnědá, zelená a žlutá) v oblastech Středomoří a Střední Asii. Čočka černá Beluga díky svým drobným černým zrnkům vypadá trochu jako kaviár, a proto si získala i své jméno (podle kaviáru Beluga). Je skvělým zdrojem bílkoviny, ale také vlákniny, vitaminů a minerálů při nízkém obsahu tuků. Vláknina v ní obsažená pomáhá regulovat funkci střev, a tak je vhodnou prevencí proti zácpě. Čočka obsahuje ze všech luštěnin nejvíce železa, které podporuje krevní oběh a prospívá srdci. Je velmi dobře stravitelná, nenadýmá. Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Použití: Můžeme ji na 2 hodiny namočit a doba vaření se pak zkrátí na 10 minut, bez namáčení vaříme obvyklých 20 minut. Doporučujeme slít vodu a čočku ještě propláchnout. Čočka černá si na rozdíl od červené, hnědé a žluté i po uvaření zachovává svůj tvar i konzistenci, proto se skvěle hodí do salátů, polévek nebo jako zdravá příloha. Vypadá opravdu luxusně, hodí se i na ozdobu chlebíčků namísto kaviáru.  Více informací o luštěninách a jejich vlastnostech si můžete přečíst v našem medvědím blogu. Zajímavé recepty a nápady také naleznete v našem magazínu. Drobná černá zrnka čočky Beluga vypadají trochu jako kaviár, a tak si získala i své jméno podle kaviáru Beluga. Má jemně oříškovou chuť, výborně drží tvar a luxusně ozdobí každý talíř, ať už ve formě salátu nebo zdravé přílohy. Vychutnejte si ji v biokvalitě. 

Countrylife Čočka červená půlená BIO 1 kg

105.00 
Countrylife Čočka červená půlená BIO 1 kg Čočka červená je skutečně velmi oblíbená luštěnina. Použití červené čočky je nesmírně široké. Narozdíl od ostatních luštěnin je velmi rychle uvařená a nepůsobí nadýmavě. Červená čočka by vám ve spíži nikdy neměla chybět. Pokud ji máte po ruce, rychle vykouzlíte spousty chutných a zdravých receptů. Výborná je pomazánka, a pokud vám zbyde, přidejte ovesné vločky, okořeňte, tvarujte karbanátky, smažte na oleji nebo pečte v troubě. Můžete ji přidat do leča nebo do zeleninové polévky. Výborná je krémová polévka z mrkve a červené čočky. Díky obsahu bílkovin, minerálních látek a vitaminů každé jídlo, do kterého červenou čočku přidáte, velmi zhodnotíte. Složení: čočka červená*. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Návod k přípravě: Červenou čočku loupanou nemusíte před vařením namáčet, jen propláchněte. Uvařená je za 15–20 minut. Alergeny: Může obsahovat stopy lepku. Skladování: Skladujte při relativní vlhkosti do 70 %. Legislativní zařazení: Luštěniny - čočka drobnozrnná. Červená čočka by vám ve spíži nikdy neměla chybět. Pokud ji máte po ruce, rychle vykouzlíte spousty chutných a zdravých receptů.

Country Life Čočka tmavozelená BIO 500 g

97.00 
Country Life Čočka tmavozelená  BIO 500 g Čočka je vysoce energetická a výživná luštěnina, která obsahuje jen málo tuků. Je bohatá na kyselinu listovou a železo. Tmavozelená čočka je oblíbená zejména v evropské kuchyni.Je bohatá na bílkoviny 26% a při vaření si udržuje tvar. Proto je vhodná na vaření,jako příloha a nebo do salátů. Složení: čočka tmavozelená*. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Návod k přípravě: Tmavozelenou čočku neloupanou namočte na 2 hodiny, propláchněte a vařte do měkka 15 - 25 minut. Alergeny: Může obsahovat stopy lepku. Čočka je vysoce energetická a výživná luštěnina, která obsahuje jen málo tuků. Je bohatá na kyselinu listovou a železo.