PROBIO Zelená čočka BIO 500 g

69.00 
PROBIO Zelená čočka BIO 500 g Složení: zelená čočka* 100% *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Skvělá příloha Zelená čočka - kdo by ji neznal ze školní jídelny s párkem či vejcem. Zkuste to úplně jinak! Bude vám skvělou přílohou přílohu k obilným i zeleninovým pokrmům, dodá jiskru vašim rizotům i pilafům. Využijte toho, že krásně drží tvar a pohrajte si s ní.  Příloha ze zelené čočky dodá jiskru vašim rizotům, salátům nebo tradičně s párkem a chlebem.

PROBIO Čočka červená loupaná BIO 500 g

69.00 
PROBIO Čočka červená loupaná BIO 500 g Po oloupání hnědočervené slupky má tato čočka červené zabarvení. Během vaření se její barva mění na tmavě žlutou. Je vhodná především do polévek, pomazánek, kaší a pikantních předkrmů. Příprava: čočku propláchneme, vložíme ji do hrnce se studenou vodou a vaříme 15-20 min doměkka. Osolíme až po uvaření. Složení: červená čočka loupaná* *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Alergeny: Výrobek může obsahovat stopy sezamu.  Skladujte při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 70%. Po oloupání hnědočervené slupky má tato čočka červené zabarvení. Během vaření se její barva mění na tmavě žlutou. Je vhodná především do polévek, pomazánek, kaší a pikantních předkrmů.

GRIZLY Čočka hnědá BIO 500 g

69.00 
GRIZLY Čočka hnědá BIO 500 g Administrativní zařazení: Luštěnina Složení: Čočka hnědá* 100% *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Země původu: Turecko, Kanada Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu) Vlastnosti a výhody: Čočka jedlá je křovinatá jednoletá rostlina z čeledi bobovitých. Pěstuje se v pěti barevných druzích (červená, černá, hnědá, zelená a žlutá) v oblastech Středomoří a Střední Asii. Je bohatá na bílkoviny, které tvoří až 20% nutriční hodnoty.  Patří mezi rostliny se zdrojem kvalitních sacharidů, které zasytí na dlouhou dobu. Neobsahuje lepek a je oblíbená i u vegetariánů a veganů. Je také zdrojem minerálů (vápník, fosfor, železo) a vitamíny (A, B, C a E).  Kyselina listová a železo obsažené v čočce zabraňují chudokrevnosti. Slupka má hnědou a je velmi vhodná i pro nakličování, zejména v zimních měsících je vděčným zdrojem čerstvých vitaminů a enzymů. Vláknina v ní obsažená pomáhá regulovat funkci střev, a tak je vhodnou prevencí proti zácpě.  Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Použití: Není potřeba ji před vařením namáčet, stačí pouze propláchnout. Vaří se krátce asi 15 - 20 minut. Hnědá čočka se vařením rozpadá, proto se ideálně hodí do polévek nebo například vegetariánských hamburgerů. Můžete z ní také vytvořit placky, kaši nebo ji smíchat s obilovinami, například s bulgurem nebo quinoou a přidat zeleninu nebo oblíbený sýr. I s obyčejné čočky se totiž dají vytvořit neobyčejné dobrůtky. Více informací o luštěninách a jejich vlastnostech si můžete přečíst v našem medvědím blogu. Zajímavé recepty a nápady také naleznete v našem magazínu.     Čocka hnědá je luštěnina s vysokým obsahem bílkovin, sacharidů a vitamínů, naopak nízkým obsahem tuků. Jedná se o typický druh čočky nejvíce rozšířený v českých domácnostech. Chuť čočky je zemitá a ořechová. Slupka má hnědou a je velmi vhodná i pro nakličování. Vychutnejte si ji v biokvalitě.

GRIZLY Čočka červená loupaná půlená 1000 g

79.00 
GRIZLY Čočka červená loupaná půlená 1000 g Vlastnosti a výhody: Čočka jedlá je křovinatá jednoletá rostlina z čeledi bobovitých. Pěstuje se v pěti barevnýchdruzích (červená, černá, hnědá, zelená a žlutá) v oblastech Středomoří a Střední Asii. Čočka červená je zdrojem kyseliny listové, železa, fosforu, zinku, vitamínu B6 a vlákniny. Je ze všech druhů čočky nejlépe stravitelná při  zachování vysokého obsahu bílkovin, a proto se hodí i pro malé děti a kojící maminky. Vláknina v ní obsažená pomáhá regulovat funkci střev, a tak je vhodnou prevencí proti zácpě. Čočka obsahuje ze všech luštěnin nejvíce železa, které podporuje krevní oběh a prospívá srdci.  Použití: Snadné a rychlá příprava. Není potřeba ji před vařením namáčet, stačí pouze propláchnout. Vaří se také krátce asi 15 - 20 minut. Pozor, má tendenci se rozpadat a měnit barvu na žlutou, solíme až po uvaření. Obvykle se používá do polévek a pikantních předkrmů, pomazánek nebo jako kašovitá příloha. Skvěle chutná v kombinaci s obilovinami, například s rýží nebo quinoou. Je nedílnou součástí známého Indického dhálu, ale i dalších zajímavých pochoutek. Díky obsahu bílkovin, minerálních látek a vitaminů každé jídlo, do kterého červenou čočku přidáte, velmi zhodnotíte. Více informací o luštěninách a jejich vlastnostech si můžete přečíst v našem medvědím blogu. Zajímavé recepty a nápady také naleznete v našem magazínu. Administrativní zařazení: Luštěnina. Složení: Čočka červená loupaná půlená 100 %.  Země původu: Rusko, Kanada, Česká republika, Ukrajina. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Může obsahovat stopy lepku. Čočka červená je velmi oblíbeným druhem čočky, nepůsobí nadýmavě a její příprava na rozdíl od jiných luštěnin je velice rychlá. Loupaná má světle oranžovou barvu a nasládlou chuť.

Green Apotheke Čočka červená neloupaná půlená 500 g

38.00 
Green Apotheke Čočka červená neloupaná půlená 500 g Červená čočka patří mezi oblíbené luštěniny. Její příprava je velmi jednoduchá, před přípravou se nemusí namáčet. Při vaření se nerozpadá, ve srovnání s loupanou variantou lépe drží tvar. Příprava: Čočku přebereme, propláchneme, vložíme ji do hrnce se studenou vodou, přivedeme k varu a vaříme pod pokličkou cca 20 - 25minut do požadovaného změknutí. Osolíme až po uvaření.Pokud čočku předem namočíme, stačí vařit cca 10 min. Složení: Čočka červená drobnozrnná neloupaná. Může obsahovat stopy lepku. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Drobná luštěnina využitelná k přípravě polévek nebo zeleninových salátů. Rychlá příprava bez namáčení.

Green Apotheke Čočka červená loupaná půlená 500 g

43.00 
Green Apotheke Čočka červená loupaná půlená 500 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Čočka drobnozrnná 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Báječně chutná, je rychle připravená a dobře stravitelná. Po oloupání hnědočervené slupky má tato čočka červené zabarvení, během vaření se její barva mění na tmavě žlutou. Červená čočka je velmi oblíbenou luštěninou, před přípravou se nemusí namáčet. Je velice rychle uvařená, a protože nemá slupku, je také dobře stravitelná. Použití: Hodí se do karbanátků, salátů nebo polévek. Můžete si z ní připravit skvělý vegetariánský burgr. Příprava: Čočku přebereme, propláchneme a dáme vařit do studené vody. Přivedeme k varu a vaříme pod pokličkou asi 10 - 15 minut. Osolíme až po uvaření. Může obsahovat stopy lepku. Červená čočka loupaná je  skvělá surovina do kuchyně. Lze ji použít na polévku, do kabanátků, anebo si z ní vyrobit vegetariánksý burgr. 

Green Apotheke Čočka černá 300 g

37.00 
Green Apotheke Čočka černá 300 g Administrativní zařazení: Luštěniny Složení: Čočka černá drobnozrnná100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Netradiční černá čočka se od jiných druhů liší barvou, ale i zemitější chutí. Svými drobnými zrnky i barvou připomíná kaviár, má lehce oříškovou chuť a skvělý nutriční profil. Postupně si získává stále větší oblibu i v našich kuchyních. Použití: Výborně se hodí do salátů, jako příloha k lososovi i drůbeži. Skvěle také chutná s kořenovou zeleninou, vlašskými ořechy či v pomazánkách. Je drobnější a chutí se také hodí do nádivek či polévek. Příprava: Čočku přebereme, propláchneme, vložíme do hrnce se studenou vodou, přivedeme k varu a vaříme pod pokličkou cca 25 - 30 min. Můžeme osolit i v průběhu vaření, ochutit kurkumou, saturejkou nebo majoránkou. Může obsahovat stopy lepku. Tento luxusní druh luštěniny vyniká rychlou přípravou a jemně oříškovou chutí. Drobná zrnka po uvaření výborně drží tvar.

Countrylife Čočka červená půlená BIO 1 kg

110.00 
Countrylife Čočka červená půlená BIO 1 kg Čočka červená je skutečně velmi oblíbená luštěnina. Použití červené čočky je nesmírně široké. Narozdíl od ostatních luštěnin je velmi rychle uvařená a nepůsobí nadýmavě. Červená čočka by vám ve spíži nikdy neměla chybět. Pokud ji máte po ruce, rychle vykouzlíte spousty chutných a zdravých receptů. Výborná je pomazánka, a pokud vám zbyde, přidejte ovesné vločky, okořeňte, tvarujte karbanátky, smažte na oleji nebo pečte v troubě. Můžete ji přidat do leča nebo do zeleninové polévky. Výborná je krémová polévka z mrkve a červené čočky. Díky obsahu bílkovin, minerálních látek a vitaminů každé jídlo, do kterého červenou čočku přidáte, velmi zhodnotíte. Složení: čočka červená*. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Návod k přípravě: Červenou čočku loupanou nemusíte před vařením namáčet, jen propláchněte. Uvařená je za 15–20 minut. Alergeny: Může obsahovat stopy lepku. Skladování: Skladujte při relativní vlhkosti do 70 %. Legislativní zařazení: Luštěniny - čočka drobnozrnná. Červená čočka by vám ve spíži nikdy neměla chybět. Pokud ji máte po ruce, rychle vykouzlíte spousty chutných a zdravých receptů.

Semix Klíčená čočka červená lupínky 250 g

74.00 
Semix Klíčená čočka červená lupínky 250 g Klíčené lupínky můžete díky jejich tepelné úpravě ihned konzumovat. Klíčení je proces, který má za úkol poskytnout dostatek živin rostoucímu organismu - tedy klíčku. Naklíčené zrno je díky tomu pro naše tělo lépe stravitelné ve srovnání s nenaklíčeným zrnem. Klíčené lupínky z červené čočky jsou vhodné k okamžité konzumaci - ideální do salátů, pomazánek a hotových jídel. Složení: Lupínky z naklíčené červené čočky sušené 100 %. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Lupínky z naklíčené červené čočky sušené jsou pro tělo lépe stravitelné a oproti nenaklíčenému zrnu mají zvýšenou výživovou hodnotu.

Country Life Čočka zelená velká BIO 500 g

54.00 
Country Life Čočka zelená velká BIO 500 g Vysoce energetická a výživná luštěnina, která obsahuje jen málo tuků. Je bohatá na kyselinu listovou a železo.  Zelená čočka má plochá semínka s velkým významem pro lidský organismus. Je to vysoce energetická a výživná luštěnina s nízkým obsahem tuků. Je také výborným zdrojem nerozpustné a rozpustné vlákniny. Doplňuje zásoby železa ,vitamíny skupiny B. Složení: čočka zelená velká*. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Návod k přípravě: Zelenou čočku namočte na 2 - 5 hodin, propláchněte a vařte do měkka cca 30 minut. Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Čočka je vysoce energetická a výživná luštěnina, která obsahuje jen málo tuků. Je bohatá na kyselinu listovou a železo.