Green Apotheke Vločky ovesné bezlepkové 300 g

37.00 
Green Apotheke Vločky ovesné bezlepkové 300 g Jemná konzistence a oříšková chuť. Vhodné na přípravu kaší, do pečiva, karbanátků apod. Složení: Oves setý / Avena sativa. Vločky ovesné bezlepkové.

Country Life Vločky quinoové BIO 250 g

92.00 
Country Life Vločky quinoové BIO 250 g Quinoa je přirozeně bezlepková plodina pocházející z Jižní Ameriky, kde patřila a pořád patří k hlavním zemědělským plodinám. Quinou dokonce Inkové považovali za posvátnou a s trochou nadsázky se dá říct, že podobně okouzleni jsme i my dnes. Ne nadarmo NASA zkoumá quinou jako potravinu vhodnou pro astronauty při dlouhých vesmírných letech... Tipy na použití: Kaše Krémové polévky Pečivo Smoothie Placičky, burgery, sekaná Lívance Pomazánky Sušenky Granola Drobenka Nepečené cukroví Složení: Vločky quinoové*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemedělství Skladování: Při teplotě do 20 °C a relativní vlhkosti do 65 %. Nevystavujte přímým slunečním paprskům. Drobné vločky s lehce oříškovou chutí. Stačí je zalít horkou tekutinou, ochutit sirupem, doplnit oříšky nebo semínky a máte připravenou výtečnou snídani.. 

GRIZLY Vločky sójové BIO 1000 g

139.00 
GRIZLY Vločky sójové BIO 1000 g Administrativní zařazení: Mlýnské obilné výrobky - vločky Složení: Sójové vločky* 100%   *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Země původu: Zemědělská produkce EU, Rakousko Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu) Vlastnosti a výhody: Sójové vločky vznikají lisováním sójových bobů. Sója je asi metr vysoká rostlina s lusky a pochází z jihovýchodní Asie. V dnešní době se převážně pěstuje v tropech a subtropech a vyrábí se z ní například tofu, sójové omáčky, různé sójové nápoje a pomazánky. Sójové boby obsahují významné množství vitamínů, především ze skupiny B a E. Z minerálních látek jsou zastoupeny vápník, fosfor, hořčík a především železo.  Sacharidy obsažené v sóje nemají příliš velký výživový význam. Za povšimnutí však stojí vysoký obsah prospěšných tuků, které jsou příznivé hlavně díky kyselině linoleové, a sójová bílkovina. Patří mezi přirozeně bezlepkové potraviny. Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Použití: Se sójovými vločkami můžete vykouzlit mnoho zdravých a chutných pokrmů. Nedoporučují se však jíst syrové, povařte je alespoň 15 minut. Dobře bobtnají a drží tvar. Hodí se k zahuštění krémových polévek či výrobě domácího pečiva. Dají se přidat do karbanátků či sekané. Můžeme je kombinovat s luštěninami, vejci, zeleninou, bylinkami a kořením. Vynikající jsou na výrobu sójových pomazánek. Více informací o vločkách a jejich vlastnostech si můžete přečíst v našem medvědím blogu. Zajímavé recepty a nápady také naleznete v našem magazínu.   Sójové vločky mají žlutou barvu a nasládlou vůní po kešu. Patří mezi přirozeně bezlepkové potraviny s nutričně velmi výživnými hodnotami. Můžete si je vychutnat v biokvalitě. Před konzumací je nutná tepelná úprava.

Country Life Vločky teffové BIO 250 g

98.00 
Country Life Vločky teffové BIO 250 g Využití: kaše - z vloček připravíte chutnou kaši, zkuste použít rostlinnou variantu mléka smoothie - rozmixujte oblíbené ovoce s vodou, rostlinným nápojem nebo mlékem, podle chuti přidejte spařené nebo povařené vločky, semínka, jogurt, sirup, zeleninu polévka - v krémových polévkách vločky povařte a rozmixujte placky, karbanátky, sekaná - vločky se dají kombinovat s luštěninami, vejci, zeleninou, bylinkami a kořením, vše rozmixujte a dle potřeby tvarujte pomazánky - osmahnutou zeleninou zalijte vodou, přidejte vločky, povařte, rozmixujte a dochucujte Vločky, to je vlastně jen rozlisované zrno, nic víc. Zrno se nejdříve očistí, tedy zbaví prachu, kamínků či jiných příměsí. Teffová zrna se už nijak neloupou ani nebrousí, vločky vyrobené z této plodiny jsou tedy celozrnné produkty. Zrno teffu je stokrát menší než zrno pšenice. Teff, neboli milička habešská, má svůj domov v Etiopii. Je to jednoletá trvalá bylina rostoucí v trsech. Rozšířena je momentálně především v tropech a subtropech. Jedná se o pícninu a obilninu. Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Složení: Vločky teffové*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování: Skladujte při teplotě do 20 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 65 %. Jedná se o nejdrobnější vločky se silnou oříškovou chutí. Rychle změknou a jsou nejjemnější ze všech vloček. Hodí se tedy především na kaše a smoothie. 

Chimpanzee Energy mix 420 g

475.00 
Chimpanzee Energy mix 420 g Koncentrovaný koktejl pro přípravu energetické, sportovní výživy vhodný při zvýšeném tělesném výkonu.  Základem je směs cereálních obilovin s vysokým obsahem rozpustných i nerozpustných vláknin, obohacena o široké spektrum vitamínů. Složení je optimalizováno pro udržemí fyziologické hladiny cholesterolu v krvi.  ß-glukany obsažené v receptuře posilují imunitní systém. Doporučujeme jako zdroj energie ke snídani, svačině nebo pro silové a vytrvalostní sportovce 30-120 minut před výkonem. Vyzkoušejte s vodou, mlékem či jogurtem, teplé či studené, jako kaši či nápoj! Sacharidová výživa Chimpanzee Energy Mix obsahuje chuťově vyváženou směs cereálních obilovin (kukuřičných, žitných a ječných), kakao, med a sójový lecitin. Je obohacen širokým spektrem vitamínů a ovesnými β-glukany, Chimpanzee Energy Mix s vysokým obsahem rozpustných i nerozpustných vláknin je výhradně na rostlinné bázi a je vhodný i pro vegetariány. Výživový koktejl vhodný před aktivitou Obsahuje zvýšené množství vlákniny a vitamínů Obsahuje ovesné beta glukány Složení: Beta glukány z ovsa 23 %, sacharóza 23 %, žito 20 %, kukuřice 18 %, ječný slad 10 %, BIO kakao 6 %, glukóza 3 %, pektin 1 %, med 1 %, řepkový olej 1 %. Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě. Quick Mix je koncentrovaný koktejl pro přípravu energetické, sportovní výživy vhodný při zvýšeném tělesném výkonu. 

GRIZLY Vločky amarantové jemné BIO 1000 g

149.00 
GRIZLY Vločky amarantové BIO 1000 g Vlastnosti a výhody: Amarantové vločky vznikají lisováním drobných zrníček rostliny Amarant (Laskavec), které se převážně pěstuje v tropickém pásu. Patří mezi přirozeně bezlepkové a lehce stravitelné potraviny.  Mají neobvykle vysoký obsah vitamínů skupiny B. Z minerálních látek jsou zastoupeny hlavně železo a vápník. Dále zmiňme vysoký obsah a zajímavé složení amarantové bílkoviny, která obsahuje téměř všechny esenciální aminokyseliny. Potěší také vláknina, jež pomáhá správné činnosti střev a pocitu nasycení. Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Použití: S amarantovými vločkami můžete vykouzlit mnoho zdravých pokrmů. K snídani doporučujeme vločky zalít horkým mlékem nebo vodou a nechat odstát asi 5 minut. Výborně doladíte chuť přidáním skořice nebo kakaa, čerstvého nebo sušeného ovoce a ořechů, můžete ještě dosladit medem, džemem nebo javorovým sirupem. Amarantové vločky ještě můžete smíchat s jogurtem, použít na zahuštění polévek, nebo z nich udělat kaši. Smísíme-li je s nastrouhanou mrkví, česnekem, majoránkou, slunečnicovým semínkem a špetkou himalájské soli, rázem získáváme velmi chutnou přílohu. Více informací o vločkách a jejich vlastnostech si můžete přečíst v našem medvědím blogu. Zajímavé recepty a nápady také naleznete v našem magazínu. Administrativní zařazení: Mlýnské obilné výrobky - vločky Složení: Amarantové vločky* 100%   *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Země původu: Indie Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu). Amarantové vločky mají světlehnědou barvu a výraznou oříškovou vůni a chuť. Jsou velmi drobné a jemné. Patří mezi přirozeně bezlepkové a lehce stravitelné potraviny s nutričně velmi výživnými hodnotami. Můžete si je vychutnat v biokvalitě.