Schär Bezlepková strouhanka Paniermehl – Breadcrumbs 300 g

69.00 
Schär Bezlepková strouhanka Paniermehl - Breadcrumbs 300 g Bezlepková strouhanka najde široké uplatnění ve vaší kuchyni. Složení: rýžová mouka, kukuřičný škrob, sójová mouka, palmový tuk, vejce, glukózový sirup, zahušťovadlo: guma guar, droždí, sůl. Může obsahovat stopy lupiny. BEZ LAKTÓZY. Uchovejte v suchu a chraňte před teplem.   Bezlepkovou strouhanku jistě ocení všichni celiaci nejen při obalování řízečků či vánočního kapra.

PROBIO Rýžová mouka hladká BIO 450 g

55.00 
PROBIO Rýžová mouka hladká BIO 450 g Rýžová mouka hladká BIO je přirozeně bezlepková mouka. Složení: 100 % rýžová mouka hladká BIO Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Rýžová mouka hladká BIO je přirozeně bezlepková mouka.

PROBIO Čiroková mouka hladká BIO 450 g

50.00 
PROBIO Čiroková mouka hladká BIO 450 g Administrativní zařazení: Mlýnské obilné výrobky - mouka Složení: Čiroková mouka* 100%. Může obsahovat stopy sezamu. *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: PP obal Vlastnosti a výhody: Tato odolná a silná plodina vám spěstří jídelníček. Věděli jste, že bílkoviny čiroku se svým složením přibližují kvalitě živočišné bílkoviny? Navíc prý působí protizánětlivě a jako antioxidant. Chutnat vám bude nejlépe v podobě chleba, muffinů, palačinek, lívanců, placek či sušenek. Dopřejte si originalitu a pestrost.     Tato odolná a silná plodina vám spěstří jídelníček. Věděli jste, že bílkoviny čiroku se svým složením přibližují kvalitě živočišné bílkoviny? Navíc prý působí protizánětlivě a jako antioxidant.

PROBIO Cizrnová mouka BIO 450 g

62.00 
PROBIO Cizrnová mouka BIO 450 g Velmi dobře chutná v bylinkových dipech, v oblíbeném humusu i jako doplněk do chleba a dalších druhů pečiva. A kdo rád řízečky jak masové tak zeleninové, zkuste je v cizrnové mouce obalit, bez použití vajec či dalších přísad perfektně drží a při smažení nenasává tolik tuku jako strouhanka. Složení: 100% cizrna * *CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 75% Chutí připomíná oříšky či jedlé kaštany. 

Nominal Kukuřičná strouhanka 200 g

28.00 
Nominal Kukuřičná strouhanka 200 g Kukuřičná strouhanka Nominal je ideální náhradou běžné strouhanky z pečiva při bezlepkové dietě. Avšak moderní gastronomické trendy našly její místo i při výrobě panád a trojobalů v běžné gastronomické praxi. Kukuřičnou strouhanku od Nominalu lze úspěšně použít i jako pojivo při přípravě masových a zeleninových těst. Své uplatnění najde i v cukrářské výrobě při přípravě štrúdlů, rolád a křehkých těst. Složení: 100% Kukuřičná krupice Návod k přípravě: Kukuřičná strouhanka výborně poslouží k obalování - namísto pšeničné strouhanky. Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 75 %. Alergeny: Vyrobeno v závodě, která zpracovává pšenici a vejce. Legislativní zařazení: Mlýnský obilný výrobek - krupice Kukuřičná strouhanka Nominal je ideální náhradou běžné strouhanky z pečiva při bezlepkové dietě.

GRIZLY Hrachová mouka 1000 g

69.00 
GRIZLY Hrachová mouka 1000 g  Administrativní zařazení: Mlýnský výrobek z mletí luštěnin Složení: Zelený hrách mletý 100% Země původu: Česká republika Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Doporučujeme v lednici. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu) Vlastnosti a výhody: Jde o přirozeně bezlepkovou surovinu. Díky obsahu minerálních látek, hlavně draslíku a fosforu, karotenů a vitamínů skupiny B a C, má hrách velmi pozitivní vliv na naše zdraví, a to jak fyzické, tak i mentální. Řadí se k významným antioxidantům, a tak chrání naši imunitu, a navíc pomáhá proti stresu a zažívacím potížím.  Použití: Mouku ze zeleného hráchu lze použít jako základ na polévky, na zahuštění zeleninovo-luštěninových burgerů a luštěninových polévek, ale i do chleba či na pečení. Zajímavé recepty a nápady na pečení také naleznete v našem magazínu. Hrachová mouka se vyrábí jemným mletím ze zeleného hrachu, který je významný antioxidant. Používá se na zahuštění luštěninových polévek, ale i do chleba či na pečení.

Green Apotheke Mouka z červené čočky 400 g

47.00 
Green Apotheke Mouka z červené čočky 400 g Administrativní zařazení: Mlýnské luštěninové výrobky - mouka Složení: Červená čočka loupaná 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Papírový obal Vlastnosti a výhody: Červená čočka je velmi oblíbenou luštěninou. Je velmi rychle uvařená, a protože nemá slupku, je velice dobře stravitelná. Tradiční mletí kamenem, tak jak se mlelo za našich prababiček. Použití: Mouka je vhodná na zahušťování omáček, slaných či sladkých jídel, na obalování, k přípravě polévek, kaší a krémů. Na přípravu bezlepkových pokrmů nebo jako náhrada části pšeničné mouky při kuchyňských úpravách běžných pokrmů. Netradiční luštěninová mouka mletá na kamenném mlýně. K zahušťování, na obalování, k přípravě polévek a kaší.

Green Apotheke Mouka rýžová celozrnná 400 g

39.00 
Green Apotheke Mouka rýžová celozrnná 400 g Administrativní zařazení: Mlýnské obilné výrobky- mouka Složení: Rýže pololoupaná dlouhozrnná 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal Vlastnosti a výhody: Hodnotná přirozeně bezlepková alternativa pšeničné mouky vyrobená z pololoupané rýže speciálním procesem. Při pečení se obvykle míchá s jinými druhy mouky. Zvyšuje objem a pojivost bezlepkových směsí. Rýže je lehce stravitelná potravina, vyvolává pocit nasycení, je vhodná pro bezlepkovou, vegetariánskou i veganskou stravu Použití: Vynikající na pečení bezlepkových sušenek a moučníků, zvyšuje objem a pojivost těsta. Na přípravu bezlepkových pokrmů nebo jako náhrada části pšeničné mouky při kuchyňských úpravách běžných pokrmů.. Tato mouka je vyrobená z pololoupané rýže speciálním procesem, je bezlepková a při pečení se obvykle smíchává s jinými druhy mouky.

Green Apotheke Mouka pohanková bezlepková 400 g

48.00 
Green Apotheke Mouka Pohanková bezlepková 400 g Administrativní zařazení: Obiloviny a výrobky z nich Složení: Mletá loupaná pohanka 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Papírový obal Vlastnosti a výhody: Pohanková mouka má nezastupitelné místo v bezlepkové kuchyni. Má velmi výraznou chuť i barvu. Použití: Hodí se na přípravu bezlepkových kaší, moučníků i palačinek. Dá se použít i na zahuštění omáček nebo jiných pokrmů. Zkuste ji použít do oblíbeného roeceptu místo mouky, kterou běžně používáte, uvidíte co udělá s výslednou chutí. Recept pro inspiraci: Pohankové kokosové rohlíčky Na vále spojíme 300 g pohankové mouky, 125 g másla, 100 g jemného třtinového cukru, 1 vejce a 125 g kokosu. Můžeme přidat trochu mléka dle požadované konzistence, dochutíme lžící rumu. Z těsta tvarujeme rohlíčky, pečeme je na vymazaném plechu. Po upečení lehce pocukrujeme. Mouka je bezlepková, vhodná na přípravu slaného pečiva, placek i nejrůznějších sladkých moučníků či sušenek. Mouku lze použít na vaření a pečení v bezlepkové kuchyni, hodí se také jako příměs do běžné mouky na zvýraznění chuti běžných pokrmů.

Green Apotheke Kukuřičná strouhanka křupavá 200 g

25.00 
Green Apotheke Kukuřičná strouhanka křupavá 200 g Administrativní zařazení: Mlýnské obilné výrobky  Složení: Kukuřice 78 %, cizrna Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Příjemně křupavá a přirozeně bezlepková. V porovnání s klasickou strouhankou nesaje tolik tuk. Použití: Na obalování a smažení, zahušťování, vaření i pečení. Strouhanka kukuřičná křupavá splňuje trendy moderního stravování. Může obsahovat stopy celeru. Green Apotheke kukuřičná křupavá strouhanka je příjemně křupavá a přirozeně bezlepková. Na obalování a smažení, zahušťování, vaření i pečení.

Country life Mouka pohanková BIO 400 g

62.00 
Country life Mouka pohanková BIO 400 g Administrativní zařazení: Mlýnský obilný výrobek Složení: Pohanka setá loupaná mletá* 100 % *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Země původu: Polsko Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Plastový obal  Vlastnosti a výhody: Mouka je namletá z pohankových krup. Pohanka je u nás známá už od 15. století, kdy se pěstovala převážně na Moravě. Neobsahuje lepek a tato, z níž je mouka vyrobená, je navíc v bio kvalitě. Použití: Hodí se do pečiva na různé druhy těst, na zahušťování nebo i na smažení. Může obsahovat stopy lepku. Pohanková mouka se skvěle hodí pro přípravu bezlepkových pokrmů. Má skvělé pojivé vlastnosti a je navíc v bio kvalitě. Ideální do těst, knedlíků a na palačinky.

Adveni Bezlepková směs delikates 500 g

79.00 
Adveni Bezlepková směs delikates 500 g Přípravě v domácí pekárně: Před otevřením sáček protřepejte, aby se dobře promísil. Do mísící nádoby přilijte 340 ml vlažné vody. Přisypte obsah balení. Uprostřed směsi vytvořte důlek, do kterého přidejte 5 g sušeného nebo 21 g čerstvého droždí. Pečte na bezlepkový program, případně na jiný krátký program 2 až 3 hodiny.  Příprava v klasické troubě: Před otevřením sáček protřepejte, aby se jeho obsah dobře promísil. Do ještě suché směsi přidejte droždí. Důkladně promíchejte. 340 ml vlažné vody nalijte do vhodné nádoby a vmíchejte ručně nebo hnětačem na malou rychlost směs s droždím. Hněťte do hladka na střední rychlost 10 minut. Nechte vykynout v troubě předehřáté na 35–40 °C po dobu 20 minut. Poté těsto znovu promíchejte při malých otáčkách a následně vytvarujte bochník do formy. Nechte kynout dalších 60 minut. Pečte v předehřáté troubě při 200 °C cca hodinu. Složení: kukuřičný škrob, směs semínek 30 % (slunečnicová semínka loupaná, dýňová semínka loupaná, lněná semínka zlatá, lněná semínka hnědá, konopná semínka loupaná), bramborový škrob, tapiokový modifikovaný škrob, mleté výlisky semen chia, dextróza, jedlá sůl, slunečnicový lecitin (emulgátor), kmín drcený, guarová guma (zahušťovadlo), kyselina askorbová (látka zlepšující mouku), kyselina citronová (regulátor kyselosti). Bez lepku, mléka, vajec, sójové mouky, sójového lecitinu, lupinové mouky, deproteinovaného pšeničného škrobu, barviv, aromat a konzervačních látek. Bezlepková směs delikates je jemný chléb s bohatou chutí šesti druhů semínek.

Adveni Bezlepková směs bake & cake 750 g

89.00 
Adveni Bezlepková směs bake & cake 750 g Složení: bramborový škrob, rýžová mouka, jáhlová mouka, čiroková mouka, tapiokový škrob, tapiokový modifikovaný škrob, slunečnicová semínka loupaná mletá, guarová guma (zahušťovadlo), slunečnicový lecitin (emulgátor), kyselina askorbová (látka zlepšující mouku) Může obsahovat stopy sezamu. Vyrobeno v České republice. Recepty šité přímo na míru Fialové směsi najdete ve Fialové kuchařce ke stažení zdarma zde: http://receptyadveni.cz/pdf/Fialova-kucharka.pdf Bezlepková směs bake & cake je bezlepková směs na sladké i slané pečení ideální pro přípravu třených moučníků.

Adveni Banánová mouka 250 g

89.00 
Adveni Banánová mouka 250 g Banánová mouka je vhodná pouze pro tepelné zpracování. Pro sladké i slané pečení. Banánová mouka má neutrální chuť. Můžete jí použít až 30 % z celkového množství mouky v receptu. Složení: 100 % mleté sušené loupané plody banánovníku Adveni Banánová mouka je vhodná pouze pro tepelné zpracování. Pro sladké i slané pečení.

PROBIO Mouka pohanková hladká BIO 1000 g

138.00 
PROBIO Mouka pohanková hladká BIO 1000 g Máte rádi pohankovou mouku a nepotřebujete garanci bezlepkového produktu? Tato mouka je tedy určena právě Vám. Pohanka použitá na tuto mouku je loupaná mechanicky, čímž si zachovává cenné živiny. Má výborné pojící vlastnosti, díky kterým se hodí jako příměs do chlebových těst, na palačinky, do moučníků či cukroví. Hodí se i k zahušťování polévek a omáček. Složení: Mouka pohanková* *CZ-BIO-001 produkt ekologického zemědělství Může obsahovat stopy lepku. Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě.     Mouka pohanková hladká je vhodná na pečení i zahušťování pokrmů. Pohanka je loupána mechanicky.

GRIZLY Pohanková mouka 500 g

59.00 
GRIZLY Pohanková mouka 500 g Administrativní zařazení: Mlýnské obilné výrobky - mouka Složení: Pohanka jemně mletá 100% Země původu: Slovensko Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu) Vlastnosti a výhody: Pohanková mouka je výborná alternativa klasické mouky, kromě toho, že je bezlepková, blahodárně působí na cévy díky vysokému obsahu rutinu a vitamínu E. Rutin je zároveň prospěšný svým pozitivním působením na vstřebávání vitamínu C.  Použití: Využití v kuchyni má pohanková mouka široké, můžeme ji přidávat kamkoliv, kde bychom použili jakoukoliv jinou mouku a obzvláště chutná je v pečivu, bezlepkových moučnících nebo pizze.​ Zajímavé recepty a nápady na pečení také naleznete v našem magazínu. Pohanková mouka je výborná alternativa klasické mouky, kromě toho, že je bezlepková, má vysoký obsahu rutinu a vitamínu E.

Green Apotheke Mouka Čiroková jemně mletá 400 g

40.00 
Green Apotheke Mouka Čiroková jemně mletá 400 g Administrativní zařazení: Obiloviny a výrobky z nich Složení: Čirok 100 % Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Papírový obal Vlastnosti a výhody: Čirok je jednou z nejstarších bezlepkových obilnin, v celosvětové produkci je pátou nejpěstovanější obilovinou. Pro svou neutrální chuť a výborné pečící vlastnosti je ideální surovinou pro přípravu bezlepkového pečiva. Někdy se mu přezdívá „pšenice celiaků“. Použití: Surovina pro bezlepkové pečení, přidejte do chleba, pečiva, koláčů, sušenek, koblížků nebo muffinů. Mouku můžeme využít na přípravu bezlepkových pokrmů nebo jako náhradu části pšeničné mouky při kuchyňských úpravách běžných pokrmů. V jakémkoliv receptu je možné nahradit až 60 % běžné mouky moukou z čiroku. Čirok je jednou z nejstarších bezlepkových obilnin, v celosvětové produkci je pátou nejpěstovanější obilovinou. Pro svou neutrální chuť a výborné pečící vlastnosti je ideální surovinou pro přípravu bezlepkového pečiva.

Country Life Mouka tapioková 400 g

43.00 
Country Life Mouka tapioková 400 g Administrativní zařazení: Rostlinná mouka Složení: Škrob z hlíz keře manioku (Manihot esculenta) Země původu: Myanmar Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Vlastnosti a výhody: Tapioková mouka je v podstatě škrob extrahovaný z kořene manioku. Je přirozeně bezlepková a má skvělé kypřící i zahušťovací vlastnosti.  Použití: Hodí se především na pečení díky svým vlastnostem. Chuťově je neutrální, takže ji můžete použít kdekoli, kde používáte běžně mouku. Tapioková mouka je bezlepková mouka, která se získává z kořene rostliny zvané maniok. Má skvělé vlastnosti pro pečení.